REKLAMA

 

REKLAMA
2017-04-02 09:05:00
Ewa Basak

Mecz Tygodnia w Hali Legionów. Walka Vive o ćwierćfinał

Przed nami ogromne emocje w Kielcach! Rewanżowe spotkanie Vive z francuskim Montpellier. Gospodarze mają do odrobienia pięć goli.

To drugie spotkanie tych drużyn w ramach 1/8 finału Ligi Mistrzów. Europejska Federacja Piłki Ręcznej wybrała ten pojedynek jako Mecz Tygodnia. Oznacza to, że niedzielne spotkanie z francuskim zespołem będzie transmitowane w wielu krajach.

Pierwszy mecz zakończył się niekorzystanie dla kielczan. "Żółto-biało-niebiescy" wygrali pierwszą połowę dwoma trafieniami, ale ostatni kwadrans należał do Montpellier. Kielczanie nie zdołali już odrobić strat. Mistrzowie Polski muszą uważać na szybkie kontrataki wykonywane przez francuskiego rywala. To była bardzo skuteczna broń Montpellier w pierwszym starciu. Najwięcej bramek zdobyli Diego Simonet i Jure Dolenec. Na swoim koncie mieli po osiem trafień.

"Żółto-biało-niebiescy" są bardzo mocno zmotywowani i wierzą w wygraną. W historii Ligi Mistrzów już się zdarzało, że w rewanżowym spotkaniu drużyny odrabiały starty i awansowały do kolejnej fazy rozgrywek. Zawodnicy i kibice aktualnych zwycięzców Ligi Mistrzów mają nadzieję, że także oni dołączą do tych zespołów i będą mogli cieszyć się z wygranej, która da awans do ćwierćfinału.

W środę Vive Tauron odnotowało kolejne zwycięstwo w Superlidze. Kielczanie pewnie wygrali z Azotami Puławy 40:32. To był sprawdzian przed niedzielnym starciem z Montpellier. 

Ogromnym atutem Vive ma być publiczność. Hala Legionów na pewno będzie wypełniona po brzegi, a swoim dopingiem pomoże swojej drużynie. Niedzielne wsparcie jest na wagę złota. 

Pojedynek Vive Tauron Kielce Montpellier HB rozpocznie się w niedzielę, 2 kwietnia o godz. 18.
Zobacz więcej: