2024-02-15 11:33:00

Rozpędzony zdobywca Ligi Mistrzów na drodze Orlen Wisły Płock

Będący ostatnio w doskonałej formie SC Magdeburg będzie w czwartek wieczorem rywalem Orlen Wisły w meczu jedenastej kolejki Ligi Mistrzów.

Od początku popularni Gladiatorzy, który w tym sezonie bronią Ligi Mistrzów ograli - Rhein-Neckar Loewen różnicą dziesięciu bramek, różnicą siedmiu trafiem wygrali na wyjeździe z THW Kiel, a ostatnio okazali się lepsi od MT Melsgungen o piętnaście goli.

- Magdeburg jest najprawdopodobniej drużyną w najlepszej formie w Europie, w związku z czym czeka nas trudny mecz poza domem. Niewątpliwie będzie to skomplikowana rywalizacja, jako że oni grają naprawdę dobrze i szybko. My jednak mimo wszystko skupiamy się na naszych broniach i jedziemy tam z zamiarem osiągnięcia pozytywnego wyniku - mówi w rozmowie z sprwislaplock.pl trener Orlen Wisły, Xavi Sabate.

To będzie czwarty mecz obu drużyn w ciągu ostatnich dwóch sezonów. W poprzednich rozgrywkach zagrały one ze sobą w ćwierćfinale Ligi Mistrzów, wtedy w Płocku padł remis 22:22, a w rewanżu o dwa trafienia lepsi byli zawodnicy z Niemiec. Z kolei w obecnej kampanii Gladiatorzy wygrali w Orlen Arenie 26:28.

- Wracamy do Ligi Mistrzów po przerwie świątecznej. Na naszej drodze pierwszy będzie Magdeburg – zespół, który trzyma niesamowitą formę od kilku miesięcy. Jest to drużyna, która gra bardzo szybko, dlatego w meczach rzuca dużo bramek. Naszym zadaniem będzie na pewno powstrzymać SC Magdeburg przed zdobywaniem łatwych szybkich bramek, jak i z dobrą formą rozpocząć zmagania w EHF Champions League po przerwie - zapowiada Marcel Jastrzębski, bramkarz płockiego klubu.