2024-02-05 07:48:55
Dominik Gruchała

Poznaliśmy komplet półfinalistów Pucharu Niemiec

Drużyny Füchse Berlin i SC Magdeburg uzupełniły grono półfinalistów DHB-Pokal. Obydwie ekipy wywiązały się z roli gospodarzy, nie dając szans swoim rywalom.

W pierwszym niedzielnym spotkaniu w szranki stanęły teamy Füchse Berlin i VfL Gummersbach. Miejscowi, niesieni dopingiem kibiców, schodzili na przerwę, prowadząc 16:13. W drugiej odsłonie ciekawie zrobiło się w 38. minucie, gdy po czterech bramkach z rzędu rzuconych przez Gummersbach tablica wyników wyświetlała remis – po 18. Gospodarze szybko wzięli sprawy w swoje ręce i znów odskoczyli rywalom na 3 bramki. Przyjezdni próbowali jeszcze nawiązać walkę, dwukrotnie niwelując stratę do jednego trafienia, jednak ostatecznie ulegli 31:29.

W drugim ćwierćfinale SC Magdeburg Piotra Chrapkowskiego gościł Rhein-Neckar Löwen. Zespół Lwów przez pierwsze 20 minut dotrzymywał kroku przeciwnikom, ale końcówka połowy należała już do Magdeburga, który wypracował kilkubramkową przewagę (18:14). W kolejnej odsłonie Gladiatorzy kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku, zwiększając dystans. Po 60. minutach wynik okazał się druzgocący dla RN Löwen, bowiem ekipa z Mannheim przegrała aż 34:24. Polak zakończył to spotkanie z zerowym bilansem bramek, asyst i bloków.

Udział w półfinałach już wcześniej zapewniły sobie MT Melsungen i SG Flensburg-Handewitt. Final4 tegorocznej edycji Pucharu Niemiec zaplanowano na 13 i 14 kwietnia, a gospodarzem imprezy będzie kolońska Lanxess Arena.

Füchse Berlin - VfL Gummersbach 31:29 (16:13)

SC Magdeburg – Rhein-Neckar Löwen 34:24 (18:14)