2024-01-24 19:25:15
Michał Szpulak

ME 2024: Węgrzy pozbawieni szans na awans. Francja pewnie wygrywa z ekipą znad Balatonu

W przedostatnim meczu fazy głównej podczas ME 2024 doszło do rywalizacji Francji z Węgrami. Francuzi zamknęli Madziarom drogę do marzeń. Definitywnie.

Pierwsza połowa zaczęła się dosyć niespodziewanie, bo Węgrzy wyszli na trzy-bramkowe prowadzenie. Wydawało się wtedy, że Francuzi także nie chcą forsować tempa przed półfinałem tak jak Duńczycy i Szwedzi. Hugo Descat i Nedim Remili włączyli jednak 3 bieg, pomagał im Dika Mem i zrobiło się nagle 15:10 dla Les Bleus.

Gergo Fazekas próbował się odgryzać, jednak to było za mało w pierwszej połowie. Obrona węgierska niestety nie potrafiła podołać Francuzom w żadnym aspekcie. Do przerwy ekipa Guillaume’a Gilla prowadziła 20:18.

W drugiej połowie Węgrzy szybko doprowadzili do remisu po 20, jednak Francuzi nie chcieli za łatwo dawać Madziarom nadziei i znowu odskoczyli na dwa trafienia. Dylan Nahi zaczął szaleć na skrzydle. Nic się w tym meczu nie zmieniło i Francuzi wygrali tę partię pozostając jedyną niepokonaną drużyną na turnieju. Węgrzy z kolei zagrają o 5. miejsce ze Słowenią.

Francja – Węgry 35:32 (20:18)