2024-01-22 19:31:47

ME 2024: Rewelacja turnieju pokonana! Francja z awansem do półfinału

Reprezentacja Francji pokonała Austrię i zapewniła sobie awans do półfinału Euro 2024!

Dobrze w to spotkanie weszli Austriacy, którzy wygrywali 2:0. Pierwszą bramkę dla Francji w 3. minucie rzucił Hugo Descat. Jednak chwilę później było już 4:2! Trójkolorowi zachowywali jednak czujność, wiedzieli z poprzednich meczów turnieju, że Austria to groźna drużyna, więc nie dali jej odskoczyć. Podkręcili grę w obronie i efekty przyszły szybko, bo już po kwadransie wygrywali jednym trafieniem.

W pewnym momencie mogło się wydawać, że Francja pójdzie za ciosem i zacznie odskakiwać, ale nic z tego. Austria znów pokazała swoją klasę i jeszcze na kilka sekund przed przed przerwą wróciła na prowadzenie. Trener Francuzów wziął czas, jego zawodnicy mieli kilka sekund, aby wyrównać, ale nic z tego nie wyszło.

Drugą połowę lepiej zaczęli Francuzi, którzy szybko odskoczyli na trzy bramki. To był kluczowy moment spotkania, bo już później Trójkolorowi nie oddali prowadzenia. Jeszcze pod koniec meczu powiększyli przewagę, duża w tym zasługa broniącego jak z nut Samira Bellahcene Dzięki temu zwycięstwa przypieczętowali oni awans do półfinału mistrzostw Europy. Dla Austriaków, którzy do tej pory zapracowali na miano jednego z największych zaskoczeń turnieju - to była pierwsza porażka, ale bardzo bolesna, bo może im utrudnić walkę o medale, ale szanse na to pozostają nadal – wszystko zależy od ostatnich meczów w tej części turnieju.

Francja – Austria 33:28 (15:16)