2024-01-21 19:30:42
Michał Szpulak

ME 2024: Szwedzi pewnie ogrywają Portugalię i przybliżają się do półfinału!

W jednym z najciekawiej zapowiadających się spotkań kolejnego dnia ME 2024 Szwedzi zagrali z rewelacyjną na tym turnieju Portugalią. Ekipa która zdobyłaby 3 punkty w tym spotkaniu znacznie przybliżyłaby się do półfinału.

Szwedzi i Portugalczycy rozpoczęli bardzo spokojnie nie forsując specjalnie tempa. Gra bramka za bramkę utrzymywała się dosyć długo bo aż do końca pierwszej części. W międzyczasie po jednej stronie Jim Gottfidsson a po drugiej Francisco Costa i Pedro Portela dyktowali warunki gry. Zawodnicy Paulo Pereiry długo trzymali się wyniki i nawet mieli szansę wyjść na dwie bramki przewagi. Tak się jednak nie stało, a Szwedzi szybko wskoczyli na swój poziom i wypracowali sobie cztery bramki przewagi również dzięki interwencjo Tobiasa Thulina. Do przerwy Skandynawowie prowadzili w tym meczu 19:15 i wydawało się, że jednak niespodzianki nie będzie.

Druga połowa zaczęła się niemalże identycznie, chociaż Luis Frade dał na chwilę nadzieję ekipie z południa Europy rzucając na 19:21. Błędy Portugalczyków bardzo szybko wykorzystali jednak gracze Glenna Solberga rzucając cztery bramki z rzędu ustawiając sobie w zasadzie ten mecz przy stanie 25:19. Cuda w bramce zaczął wyprawiać Tobias Thulin i szykowało się na miazgę w tym meczu. Portugalia bardzo dużo pomyłek popełniała w ataku pozycyjnym co przekładało się na wynik. Tobias Thulin bronił, a Szwedzi rzucali na pustą bramkę. Nic do końca meczu nie uległo zmianie i Szwedzi wygrali to spotkanie całkiem pewnie siedmioma bramkami.

Szwecja – Portugalia 40:33 (19:15)

Szwecja: Thulin, Palicka, Pettersson 1, Gottfridsson 4, Pellas 10, Darj 4, Karlsson 2, Sandell 4, Claar 6, Wanne, Johansson 2, Carlsbogard 2, Lagergren 4, Nillsson, Wallinius, Bergendahl 1

Portugalia: Capdeville, Marques, Martins 2, Frade 7, F. Costa 6, Portela 4, R. Silva 2, Salvador 3, Fernandes 1, Nazare, Oliveira, Duarte, M. Costa 8, Areia, Cavalcanti, F. Silva