2024-01-13 19:48:23
Michał Szpulak

Portugalia i Holandia w fazie głównej ME 2024!

W grupach E i F doszło do arcyważnych starć. Portugalczycy podjęli Czechów, Bośniacy Holendrów.

W meczu Portugalczyków z Czechami od początku pachniało świetnym meczem. Matej Klima trzymał ofensywę naszych południowych sąsiadów. Gracze Paulo Pereiry trzymali jednak dwubramkowe prowadzenie a to za sprawą choćby Pedro Porteli czy Leonela Fernandesa.

Po czasie jednak Czesi stanęli na pięciu zdobytych bramkach, a Portugalczycy odskoczyli na 6 bramek przewagi. Ekipa prowadzona przez Xaviego Sabate miała bardzo duże problemy w ofensywie , co przełożyło się na wynik do przerwy (7:13).

W drugiej połowie Portugalczycy w zasadzie utrzymywali wypracowane w pierwszej części prowadzenie. Czesi starali się odrabiać straty, ale na przeszkodzie stawała portugalska obrona na czele z golkiperem Diogo Marquesem. Mecz, który miał być bardziej zacięty okazał się spotkaniem pewnie poprowadzonym przez ekipę Paulo Pereiry, która już świętowała awans do rundy głównej turnieju.

Czechy – Portugalia 27:30 (7:13)

Najwięcej goli dla Czechów – Klima 8, Piroch 6

Najwięcej goli dla Portugalii – M. Costa 11, Rebelo 4

Holendrzy z przytupem rozpoczęli pierwszą połowę i w zasadzie zdemolowali zawodników z Bośni i Hercegowiny. Dani Baijens jak i Rutger ten Velde byli najskuteczniejszymi zawodnikami Oranje. Holendrzy nie dali nawet na chwilę odetchnąć zawodnikom z Bałkanów i wygrali pierwszą połowę 17:7.

W drugiej połowie dzieła zniszczenia nie było końca. Holendrzy jak buldożer rozjeżdżali rywala i nie dawali im nawet chwili odpoczynku. Skuteczne kontry i ataki pozycyjne, przeprowadzane bardzo mądrze. Do tego Bośniacy zwyczajnie nie nadążali za ekipą z kraju Tulipanów. Ostatecznie to Holandia melduje się w drugiej rundzie turnieju i o pierwsze miejsce zagr najprawdopodobniej ze Szwecją.

Bośnia i Hercegowina – Holandia 20:36 (7:17)

Najwięcej goli dla Bośni – Davidović 4, Panić i Hadzić (po 3)