2023-11-30 22:17:48

Wysokie zwycięstwo Industrii. Kielczanie lepsi od Eurofarmu Rabotnik o dziesięć bramek

Wysoka wygrana Industrii. Mistrzowie Polski pewnie pokonali we własnej hali najlepszą drużynę Macedonii Północnej Eurofarm Rabotnik.

Mecz z Eurofarmem Rabotnik był ostatnim Industrii Kielce Ligi Mistrzów w tym roku. Oprócz zawodników, którzy wyłączeni są z gry od dłuższego czasu w składzie zabrakło chorego Tomasza Gębali.

Sam początek meczu był bardzo szybki, w ciągu pierwszych 90 sekund padły aż cztery bramki. Dość szybko zaczęła się zarysowywać przewaga mistrzów Polski, którzy w 6. minucie wygrywali 6:3, a w 9. 8:4. Największe zagrożenie w zespole z Macedonii Północnej sprawiał Nejc Cehte, który w pierwszej połowie rzucił pięć bramek. Z kolei w kieleckim zespole prym wiódł Alex Dujshebaev, który także zanotował pięć trafień.

W kieleckim zespole dwa razy przypadkowo naciśnięto przycisk, którym prosi się o czas... za co za drugim razem arbitrzy pokazali dwie minuty kary. Mistrzowie Polski mieli jednak cały czas sytuację pod kontrolą i po pierwszych trzydziestu minutach wygrywali różnicą pięciu trafień.

Po wznowieniu gry mistrzowie Polski podkręcili tempo, w 37. minucie wygrywali już 23:15 i szkoleniowiec gości skorzystał z przerwy na żądanie. Jednak przewaga ciągle rosła i w 41. minucie wynosiła już dziesięć bramek. Bardzo dobre spotkanie rozegrał Haukur Thrastarson. Islandczyk zdobył siedem bramek, wiele z nich efektownych.

Trener Talant Dujszebajew dał w tym spotkaniu pograć wszystkim zawodnikom. Pod koniec spotkania na prawym rozegraniu występował Paweł Paczkowski, na lewym skrzydle Cezary Surgiel, a na prawym Szymon Wiaderny. Co ciekawe, każdy zawodnik z pola w kieleckim zespole rzucił bramkę. Przewaga mistrzów Polski do końca nie była zagrożona i pewnie sięgnęli oni po dwa punkty.

Industria Kielce – Eurofarm Rabotnik 35:25 (18:13)

Industria: Wałach, Wolff – Olejniczak 3, Wiaderny 2, Kounkoud 1, Sićko 1, A. Dujshebaev 5, Tournat 4, Karacić 1, D. Dujshebaev 2, Thrastarson 7, Surgiel 2, Paczkowski 1, Karaliok 3, Nahi 4

Eurofarm: Lesjak, Ghedbane – Cehte 7, Tajnik 1, Borzas 4, Tankoski, Radivojević 4, Kuzmanovski 3, Kosteski 1, Petrović, Pe. Atanaseivikj, Peszevski 5, Seri, Pa. Atanasijevikj

Kto był najlepszym zawodnikiem Industrii Kielce w tym spotkaniu?