2023-11-12 17:00:08

Industria Kielce bez medalu w IHF Super Globe

Zawodnicy Industrii Kielce przegrali w meczu o trzecie miejsce IHF Super Globe z Barcą.

W sobotnich półfinałach Industria przegrała z SC Magdeburg, a Barca z Fuchse Berlin. Teraz obie drużyny zagrały ze sobą o trzecie miejsce w IHF Super Globe. Kielczanie dobrze weszli w ten mecz, po bramkach Haukura Thrarstarsona i Szymona Sićki wygrywali 2:0.

Islandczyk, którzy otworzył wynik spotkania nie zagrał z Magdeburgiem, ale od początku starcia z Barcą dobrze dowodził kielecką ofensywą. Później wynik zmieniał się jak w kalejdoskopie, Barca odrobiła straty, wyszła nawet na prowadzenie. Jednak Industria grała też dobrze w obronie, sporo obron notował Andreas Wolff. To przyniosło dobre efekty, bo inicjatywę znów odzyskali mistrzowie Polski, którzy w 22. minucie wygrywali 10:9, a na przerwę schodzili przy prowadzenie 16:14.

Pierwsze akcje po zmianie stron to gra gol za gol. Dopiero w 36. minucie Barca wyrównała (18:18), a chwilę później wyszła na prowadzenie 19:18. Kielczanie mieli sytuację, aby znów wyjść na powadzenie, al kontrę i sytuację sam na sam zmarnował Daniel Dujshebaev. Udaną interwencję zanotował jednak Wolff, a po golu Thrastarsona Industria wygrywała 20:19. Jednak z prowadzenia nie cieszyła się zbyt długo, bo Barca kilka sekund później wygrywała już 22:20.

Od tego momentu mistrzowie Hiszpanii prowadzili różnicą 2-3 bramek. W 51. minucie wygrywali on 28:25, a o czas poprosił trener Talant Dujszebajew. Jednak po wznowieniu gry Barca rzuciła 29:25.

Barca – Industria Kielce (14:16)

Barca: Perez de Vargas, Nielsen - Arino 1, Wanne 3, Langaro 2, Carlsbogard 4, Rovira 2, Cikusa, Mem 8, Richardson 3, Janc 4, Gomez 2, Frade 3, Rodriguez 1, Thiagus Petrus

Industria: Wolff - Wiaderny 2, Nahi 1, Sićko 6, D. Dujshebaev 5, Gębala, Olejniczak, Karacić 2, Thrastrason 3, A. Dujshebaev 3, Paczkowski 1, Kounkoud 1, Tournat 4, Karaliok 2