2023-11-11 17:43:47

Barca zatrzymana po dogrywce! Fuchse Berlin w finale IHF Super Globe

Zawodnicy Fuchse Berlin pokonali po dogrywce Barcę i awansowali do finału IHF Super Globe.

Faworytem tego spotkania wydawał się być zespół z Hiszpanii, jednak w IHF Super Globe Fuchse Berlin radzi sobie zawsze bardzo dobrze i nie można było go skreślać.

W pierwszej połowie to "Lisy" będą miały inicjatywę. W tej części spotkania Barca nie prowadziła ani razu, a Niemcy w pewnym momencie mieli już cztery bramki przewagi. Jednak na przerwę schodzili przy remisie 16:16. Po wznowieniu gry obraz meczu uległ zmianie. Teraz to mistrzowie Hiszpanii nadawali tonu rywalizacji, to oni rzucili pierwszą bramkę w drugiej odsłonie meczu i niemal cały czas prowadzili. Niemal, bo były dwa remisu po 25 i 29:29. Ten był kluczowy i dał dogrywkę.

W dogrywce Barca odskoczyła na dwa gole, ale Fuchse wyrównało. Później mieliśmy akcje gol za gol. 30 sekund przed końcem na 35:34 rzucił Matias Gidsel. Fuchse w ostatnich sekundach broniło się bardzo dobrze, już po końcowej syrenie Dika Mem wykonywał wolnego, ale nie trafił. Zawodnicy z Niemiec cieszyli się z awansu do finału.

Drugi półfinał rozpocznie się o 18.15. Zagrają w nim Industria Kielce i SC Magdeburg.

Barca - Fuchse Berlin 34:35 (16:16, 29:29)