2023-11-09 11:37:46

49 bramek z zespołem z San Franciso. Industria Kielce w półfinale IHF Super Globe

Industria w drugim meczu IHF Super Globe rozbiła rywala z USA - San Francisco CalHeat 49:23.

W szalony sposób rozpoczął się dla zawodników Industrii turniej IHF Super Globe. Jeszcze w weekend część zespołu grała w meczach reprezentacyjnych, a w poniedziałek wszyscy udali się do Arabii Saudyjskiej. Pierwszy mecz fazy grupowej rozegrano we wtorek o 9.30 i kielczanie wygrali z Al-Najma Club 27:26.

Drugim rywalem Industrii był zespół San Francisco CalHeat. Kielczanie wchodzili powoli w to spotkanie, ale z minuty na minutę się rozkręcali. W 13. minucie wygrywali 9:4 i o czas poprosił trener Amerykanów. Pod nieobecność Benoita Kounkouda i Arkadiusza Moryty na prawym skrzydle grał Paweł Paczkowski. Po pierwszej połowie przewaga Industrii wynosiła dziesięć bramek.

Kielczanie mieli dużą przewagę nad rywalem, zarówno w obronie, jak i ataku. W poprzednim meczu zawodziła skuteczność, która teraz była na wysokim poziomie W 44. minucie kontrę na bramkę zamienił Paweł Paczkowski i było 36:18. Cztery kolejne trafienia padły łupem kielczan, w gola nr 40 rzucił Szymon Wiaderny.

Już do samego końca ogromną przewagę miała Industria, która była blisko zdobycia pięćdziesięciu bramek, jednak w samej końcówce udaną obroną popisał się amerykański bramkarz. To zwycięstwo dało awans do półfinału IHF Super Globe. W sobotę kielczanie zagrają z SC Magdeburg, początek meczu o 18.15.

Indutria Kielce - San Francisco CalHeat 49:23 (22:12)

Industria: Wałach, Błażejewski - Wiaderny 8, Nahi 10, Sićko 6, D. Dujshbebaev 1, Gębala 2, Olejniczak 4, Karacić 2, Thrastarson, A. Dujshebaev 4, Paczkowski 4, Tournat 4, Karaliok 4