2023-11-07 11:15:51
Redakcja

Al-Najma postawiło trudne warunki Industrii Kielce! Ale jest zwycięstwo Mistrzów Polski

Kielczanie po zaciętej rywalizacji i nerwowej końcówce wygrywają pierwszy mecz na Klubowych Mistrzostwach Świata! Mistrzowie Polski pokonali drużynę z Bahrajnu - Al-Najma 27:26.

:W pierwszym meczu na Klubowych Mistrzostwach Świata Industria Kielce zmierzyła się z Al-Najma. W bramce mistrzów Polski od pierwszej minuty grał Andreas Wolff, który wraca na parkiet po kontuzji. W składzie kielczan pojawili się także Szymon Sićko oraz Alex Dujshebaev, którzy w ostatnim czasie zmagali się z urazami. Początek spotkania był wyrównany i co chwila na tablicy wyników oglądaliśmy remis. Między słupkami Al-Najma dobrze prezentował się Al Saleh, który nie pozwalał kielczanom na zbudowanie przewagi. W 10. minucie po jego kolejnej interwencji drużyna z Bahrajnu miała szansę wyjść na dwa oczka przewagi, ale świetną interwencję zanotował Andreas Wolff. Al-Najma postawiło trudne warunki zespołowi z Kielc i ambitnie walczyło przez całe starcie.

W 15. minucie spotkania Industria Kielce wyszła na prowadzenie i już do końca pierwszej połowy utrzymała wypracowaną różnicę bramkową. Zawodnicy Al-Najma mieli coraz większe problemy z pokonaniem mocnej defensywy mistrzów Polski. Ostatecznie po pierwszej zaciętej połowie podopieczni Talanta Dujszebajewa prowadzili 17:13.

Po zmianie stron w bramce Industrii Kielce pojawił się Miłosz Wałach, który od razu świetnie pokazał się, broniąc rzut karny. Drużyna z Bahrajnu nie zamierzała się poddawać i wykorzystała słabszy fragment gry mistrzów Polski, odrabiając straty do dwóch oczek (18:20). Po chwili po kolejnym błędzie w ataku Industrii Kielce w 39. minucie Al-Najma wykorzystało okazję i zdobyło barmkę z kontrataku (19:20).

Dziesięć minut przed zakończeniem meczu kielczanie prowadzili tylko jedną bramką, a rywale konsekwentnie niwelowali stratę. W 52. minucie Mujtaba Alzaimoor doprowadził do remisu 24:24, a po chwili kolejną obronę zanotował Al Saleh. Al-Najma miało okazję wyjść na prowadzenie, ale ostatecznie kielczanie zagrali dobrze w obronie i bramkę z kontrataku zdobył Benoit Kounkoud. Końcówka spotkania było bardzo nerwowa. Zmobilizowani do walki zawodnicy Al-Najma szli za ciosem i w 56. minucie jeszcze wyszli na prowadzenie 26:25. Za moment Industria Kielce wyrówanała wynik i miała ostatnią akcję w meczu. Podopieczni Talanta Dujszebjewa wykorzystali swoją szansę, a rzut na wagę zwycięstwa zdobył Szymon Sićko (27:26).

Industria Kielce - Al-Najma  27:26 (17:13)

Industria Kielce: Wałach, Wolff, Błażejewski - Olejniczak 1, Wiaderny 3,  Kounkoud, Sićko 3, Dujshebaev A. 2, Tournat 4, Karacić 1, Dujshebaev D., Thrastarson 2, Paczkowski 4, Gębala 1, Karalek 5, Nahi