2023-10-25 23:14:35

Skandynawskie derby dla Aalborga, SC Magdeburg wygrywa w Montpellier

W środowych meczach Ligi Mistrzów zwycięstwa zanotowały Aalborg i SC Magdeburg.

Do ciekawego spotkania doszło w Aalborgu, gdzie gospodarze podejmowali Kolstad. Obie drużyny są ostatnio bardzo aktywne na rynku transferowym, pozyskują najlepszych zawodników i chcą namieszać w Lidze Mistrzów. To były też derby Skandynawii.

Od początku spotkania przewagę mieli gospodarze, którzy stopniowo w trakcie pierwszej połowy ją powiększali. Duńczycy po przerwie wygrywali już nawet różnicą siedmiu trafień, ale pod koniec spotkania Kolstad zmniejszyło straty do dwóch goli. Najskuteczniejszym zawodnikiem spotkania był zdobywca dziesięciu bramek - Sander Sagosen.

Z kolei Montpellier bardzo dobrze weszło w mecz z SC Magdeburg i prowadziło 3:0. Francuzi przez całą pierwszą połowę mieli przewagę, a goście na prowadzenie wyszli tylko dwa razy. Wszystko zmieniło się po przerwie, bo gospodarze prowadzili przez chwilę, ale później oddali incjatywę obrońcom Ligi Mistrzów, którzy ostatecznie cieszyli się z wygranej. Bez bramki to spotkanie zakończył Piotr Chrapkowski.

Aalborg - Kolstad 27:25 (17:12)

Montpellier - SC Magdeburg 25:28 (14:12)