2023-10-18 22:33:17

Barca i GOG z wygranymi. Aalborg postraszył PSG

Ruszyła piąta kolejka Ligi Mistrzów. Za nami trzy środowe mecze.

Wciąż komplet punktów na swoim koncie na Barca, która właśnie pokonała na wyjeździe Celje. Słoweńcy z kolei do tej pory w Lidze Mistrzów nie zdobyli jeszcze żadnego punktu. Spotkanie to było wyrównane tylko na początku, a później już sporą przewagę mieli mistrzowie Hiszpanii, którzy sięgnęli po pewne zwycięstwo.

Bardzo ciekawie było w Danii, gdzie GOG grało w Montpellier. Pierwsza połowa była lepsza w wykonaniu zespołu gości, którzy dość szybko wyszli na prowadzenie i utrzymywali je do przerwy. Po wznowieniu gry odskoczyli oni nawet na trzy bramki... i ich gra się zacięła. Wykorzystał to skrzętnie GOG, który w pewnym momencie wygrywał już pięcioma trafieniami i ostatecznie wygrała 32:27.

Blisko niespodzianki był inny duński klub - Aalborg, który w drugiej połowie prowadził z PSG. Paryżanie jednak zagrali świetną końcówkę, choć pod koniec spotkania było 27:27, to dzięki dobremu finiszowi wygrali oni 33:30. Sześć bramek rzucił w tym spotkaniu reprezentant Polski, Kamil Syprzak.

Celje Pivovarna Laśko - Barca 31:37 (17:22)

GOG - Montpellier 32:27 (16:18)

PSG - Aalborg 33:30 (15:14)