2023-10-11 20:26:56

Grad bramek w Veszprem, emocje do samego końca w Celje

Działo się w środowych meczach Ligi Mistrzów. Zwycięstwa odniosły Telekom Veszprem i Montpellier.

Pewne zwycięstwo odniósł Telekom, który we własnej hali nie dał szans FC Porto. Gospodarze zaczęli od mocnego uderzenia, od razu prowadzili 5:1, później Portugalczycy byli w stanie zmiejszyć straty do jednej bramki, ale na więcej nie było ich stać. Druga połowa to już pełna dominacja gopodarza, którzy wysoko wygrali. Z bardzo dobrej strony w tym spotkaniu pokazał się Nedim Remili, który rzucił dziesięć bramek.

Bardzo ciekawy i zacięty był mecz Celje z Montpellier. Wynik cały czas oscylował wokół remisu, pod koniec pierwszej połowy gospodarze odskoczyli na 17:14, ale jeszcze przed przerwą było 17:17. W drugiej odsłonie spotkania nic się nie zmieniło i nadal oglądaliśmy mecz na styku. Gra toczyła się na zasadzie gol za gol. Dopiero tuż przed końcową syreną przyjezdnym udało się odskoczyć na dwa trafienia i mogli się oni cieszyć z wygranej.

Celje Pivovarna Laśko - Montpellier 29:31 (17:17)

Telekom Veszprem - FC Porto 44:34 (22:16)