2023-09-28 20:31:59

Liga Mistrzów: Telekom Veszprem i Kolstad przegrywają!

Do bardzo ciekawych wyników doszło w czwartkowych meczach Ligi Mistrzów.

Wysokie aspiracje ma w tym sezonie Telekom. Węgrzy zbroją się i chcą walczyć o pierwszy triumf w tych elitarnych rozgrywkach. Veszprem weszło w sezon dobrze, wygrywając dwa mecze, podobnie jak GOG. Tak więc było pewne, że jedna z tych drużyn straci tym razem razem punkty. Jednak w Danii mistrzowie Węgier prowadzili tylko na samym początku, z czasem zarysowała się przewaga, która już w pierwszej połowie urosła do sześciu bramek. Po przerwie gospodarze utrzymywali bezpieczną przewagę i w dobrym stylu sięgnęli po dwa punkty. Z kolei Telekom doznał pierwszej porażki w tym sezonie.

Straszne lanie w Zagrzebiu dostało Kolstad. Mistrzowie Norwegii zaczęli sezon od wyjazdowego zwycięstwa z Eurofarmem Bitola, a później przegrali u siebie z Industrią Kielce. Tym razem zagrali z RK PPD Zagrzeb i początkowo wszystko układało się po ich myśli, aż do prowadzenie 10:9, wtedy to świetną serię zanotowali gospodarze, którzy do końca pierwszej połowy rzucili osiem bramek, nie tracąc żadnej. Druga część spotkania to już pełna dominacja mistrzów Chorwacji. Trzy gole w tym spotkaniu rzucił Patryk Walczak.

Nie było niespodzianki w meczu FC Porto z Barcą. Obie drużyny stworzyły dobre widowisko, w sumie padło 68 bramek. Najskuteczniejszym zawodnikiem spotkania został obrotowy Barcy - Luis Frade (6 bramek).

GOG - Telekom Veszprem 36:30 (18:14)

FC Porto - Barca 30:38 (15:19)

RK Zagrzeb - Kolstad 31:20 (17:10)