2023-09-03 09:37:13

PSG z pierwszym trofeum w sezonie. Kamil Syprzak najskuteczniejszym zawodnikiem meczu

Zawodnicy PSG wywalczyli pierwsze w tym sezonie trofeum, duży wpływ na ten sukces miał Kamil Syprzak.

Paryżanie w sobotę zagrali w finale Trophée des Champions, czyli Trofeum Mistrzów, czyli Superpucharu Francji. Ich rywalem w finale było HBC Nantes. Co ciekawe - dla PSG był to drugi mecz w tym sezonie, bo wcześniej, we wtorek w 1/16 finału Pucharu Francji pokonali grające poziom rozgrywkowy niżej - Frontignan 42:38.

W samym starciu z HBC Nantes mistrzowie Francji mieli przewagę od samego początku, prowadzili niemal cały czas, tylko raz był remis - 1:1 (nie licząc oczywiście 0:0). O rozmiarach zwycięstwa zdecydowała jednak druga połowa, bo jeszcze tuż po przerwie paryżanie wygrywali różnicą dwóch trafień, jednak końcówka meczu należała do nich i sięgnęli oni po wygraną.

Najskuteczniejszym zawodnikiem tego spotkania był Kamil Syprzak, który rzucił osiem bramek (na dziewięć rzut). Dwa gole dla HBC zdobył znany z występów w Orlen Wiśle Płock Jeremy Toto.

PSG - HBC Nantes 35:25 (17:14)