2023-06-03 21:53:41

Orlen Wisła Płock obroniła Puchar Polski!

Puchar Polski dla Orlen Wisły! Płocczanie pokonali w finale Pucharu Polski Barlinek Industrię Kielce.

Spotkanie lepiej zaczęli zawodnicy Barlinek Industrii, którzy zaczęli mocno w obronie. Płocczanie na pierwsze trafienie musieli czekać do 6. minuty, gdy Sergiej Kosorotow pokonał Mateusza Korneckiego. Jednak już chwilę później było 2:2. Jednak później znów zarysowała się przewaga kieleckiego zespołu, który w 13. minucie wygrywał różnicą trzech bramek (7:4).

Z czasem jednak Orlen Wisła mocno poprawiła grę w obronie, a dodatkowo na ławce usiadł aktywny od początku spotkania Igor Karacić. Płocczanie gonili, gonili, byli blisko i potrzebna była przerwa. W 20. minucie doszło do awarii zegara i gra została wznowiona po kilku minutach przerwy. Bramki rzucili Abel Serdio, później Sergiej Kosorotow i było 9:9. Pierwsze prowadzenie Nafciarzom dał Michał Daszek w 26. minucie, później prowadzili już dwiema bramkami.

Tuż przed przerwą Orlen Wisła miała rzut wolny, pięknym rzutem popisał się Sergiej Kosorotow. Skaczący do bloku Artsiom Karaliok skręcił staw skokowy i przy pomocy kolegów z drużyny przeniósł się do szatni.

Po przerwie grę wznowiła Orlen Wisła, rzuciła bramkę i pierwszy raz prowadziła różnicą trzech bramek. Jednak dwa kolejne trafienia rzucił Arkadiusz Moryto.W 37. minucie do kontry pobiegł Michał Olejniczak, który także urazu i został zniesiony z parkietu. Z kolei w 40. minucie boisko z czerwoną kartką z gradacji kar boisko musiał opuścić Miguel Sanchez-Migallon.

Cały czas jednak przewagę 1-2 bramek miała Orlen Wisła, gra toczyła się na zasadzie gol za gol. W 55. minucie czerwoną kartką ukarany został Dylan Nahi, płocczanie wygrywali wtedy 27:25. Później z karnego trafił Tin Lucin i Nafciarze mieli już trzy trafienia więcej.

Na dwie minuty przed końcem znów karnego miał Lucin, który pokonał Nikodema Błażejewskiego, było 29:24 i stało się jasne, że to Orlen Wisła Płock zdobędzie Puchar Polski.

Orlen Wisła Płock – Barlinek Industria Kielce 30:25 (13:11)

Orlen Wisła Płock: Biosca, Jastrzębski – Daszek 3, Lucin 2, Piroch 2, Sroczyk, Serdio 1, Susnja 1, Fazekas, Krajewski 1, Terzić, Dawydzik 1, Mihić 3, Mindegia, Żytnikow 5, Kosorotow 8

Barlinek Industria Kielce: Kornecki, Błażejewski, Wolff - Sanchez-Migallon, Olejniczak, Kounkoud, Sićko 2, A. Dujshebaev 2, Tournat 4, Karacić 4, Moryto 7, D. Dujshebaev, Surgiel, Gębala, Karaliok 1, Nahi 4

Kto był najlepszym zawodnikiem tego spotkania?