2023-01-27 20:22:55

MŚ 2023: Norwegia pewnie pokonała Węgry i zagra o piąte miejsce

Za nami drugi "półfinałowy" mecz o miejsca 5-8 na mistrzostwach świata, Norwegia pokonała Węgry 33:25.

Dla reprezentantów Nowegii musiał to być trudny mecz, bo jeszcze w środę grali oni w ćwierćfinale mistrzostw z Hiszpanią i jedną nogą byli już w półfinale. Jednak fatalny błąd pod koniec spotkania sprawił, że rywale wyrównali. Ostatecznie rozegrano dwie dogrywki, które zakończyły się wygraną Hiszpanów. Zawodnicy z Norwegii mieli w nogach 80 minut meczu w ćwierćfinale, a do tego w czwartek musieli jeszcze przylecieć do Sztokholmu z Gdańska. Z kolei Węgry w 1/4 finału zebrali srogie lanie od Duńczyków i przegrali aż 40:23.

Norwegia była murowanym faworytem spotkania z Węgrami i wywiązała się ze swojej roli. Zawodnicy ze Skandynawi prowadzili niemal całe spotkanie, w pierwszej połowie był 1:1 i 6:6, w pewnym momencie odskoczyli oni na cztery bramki, ale Węgrzy zmniejszyli straty do jednej bramki. Na więcej nie było ich stać i ostatecznie przegrali różnicą ośmiu trafień.

Najwięcej bramek rzucił Sander Sagosen - 7, w zespole z Węgier najskuteczniejszy był Mate Lekai - 6 goli.

W niedzielę Norwegia zagra z Niemcami o 5. miejsce, a Węgry z Egiptem o lokatę nr 7.

Norwegia - Węgry 33:25 (16:13)