2023-01-25 20:00:19

MŚ 2023: Kosmiczny mecz Duńczyków! Węgry rozbite

Nie było niespodzianki w ćwierćfinałowym meczu mistrzostw świata, w którym Dania pokonała Węgry 40:23.

Duńczycy byli faworytami tego spotkania i ze swojej roli się wywiązali wzorowo. Już sam samego początku spotkania Skandynawowie mieli ogromną przewagę i ich przewaga rosła z minuty na minuty, po pierwszej połowie wynosiła już dziewięć bramek.

Jeżeli ktoś myślał, że po przerwie obraz meczu się zmieni i Węgrzy zaczną odrabiać straty lub przynajmniej unikną srogiego lania – mocno się pomylili. Duńczycy nadal kontynuowali swój koncert, chwilę po wznowieniu gry wygrywali już dychą. Węgrzy zagrali fatalnie w końcówce, bo od stanu 22:34 rzucili już tylko jedną bramkę – a Duńczycy aż sześć.

Kapitalne spotkanie rozegrał Matias Gidsel, którzy rzucił 9 bramek na 10 prób, a Simon Bogetoft Pytlick zanotował osiem goli. W zespole „Madziarów” po sześć goli rzucili Mate Lekai i Richard Bodo.

Dania – Węgry 40:23 (21:12)