2023-01-23 19:53:55

MŚ 2023: Serbia wyprzedziła Holandię na ostatniej prostej

Spore emocje w meczu w katowickim Spodku! Serbia pokonała Holandię 32:30.

Jednak początek spotkania wcale nie wskazywał na taki wynik meczu, bo spotkanie lepiej zaczęli Holendrzy, którzy w 10. minucie wygrywali 7:3. Dodatkowo w 20. minucie po wideoweryfikacji czerwoną kartką ukarany został Mijajlo Marsenić. Lider serbskiej defensywy bardzo ostro zaatakował Luca Steinsa.

Serbowie gonili, gonili i przed przerwą doprowadzili do remisu 12:12, ale lepszą końcówkę mieli Holendrzy i to oni prowadzili po pierwszej połowie różnicą dwóch bramek.

Po przerwie oglądaliśmy nadal zacięty i wyrównany mecz, wymianę ciosów. W 52. minucie boisko z czerwoną kartką opuścił Holender Samir Benghanem, ostatecznie po końcowym gwizdku z wygranej cieszyli się Serbowie.

Stawką tego spotkania było trzecie miejsce w grupie i ostatecznie do reprezentacja Serbii wywalczyła tę lokatę.

Serbia – Holandia 32:30 (15:17)