2023-01-22 22:09:04
Tomasz Brzozowski

MŚ 2023: Niepokonana Szwecja! Portugalczycy byli o krok od awansu do ćwierćfinału

Współgospodarze MŚ do ostatnich minut nie mogli być pewni wyniku. Portugalczycy sensacyjnie prowadzili po pierwszej połowie, ale nie udało im się utrzymać prowadzenia.

Lider grupy 2 na MŚ był już znany przed spotkaniem Szwecja – Portugalia i była nim ekipa ze Skandynawii. Szwedzi więc mogli pozwolić sobie na więcej spokoju. Natomiast dla Portugalczyków był to mecz o być albo nie być w najlepszej ósemce mistrzostw. Już remis z do tej pory niepokonaną Szwecją, dawał im awans do kolejnej fazy turnieju.

Zmotywowana drużyna Portugali bardzo dobrze otwarła to spotkanie. Na moment udało się objąć kilku bramkowe prowadzenie, zespół Trzech Koron nie przywykł do takiego widoku na tych zawodach. Dlatego też chwilę później dzięki dobrym interwencjom szwedzkiego bramkarza, zespół ten i w 15. minucie spotkania mieliśmy remis 8:8. Chwilę przed końcem pierwszej połowy w grze obu reprezentacji można było zauważyć brak skuteczności i wynik cały czas utrzymywał się na poziomie remisowym. Ostatecznie po rzucie karnym dla Portugalii w ostatnich sekundach, zespół ten schodził do szatni prowadząc 14:13.

Szwedzi nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa i chcieli podtrzymać swój status drużyny, która wygrała każdy swój mecz na MŚ. Przy wyniku 18:18 w 40. minucie Portugalczycy zaczęli popełniać mnóstwo błędów, który za każdym razem kończył się trafieniem dla ich rywali. Rolę się odwróciły, ale nie można było odebrać ducha walki drużynie z Portugalii. Udało jej się wrócić z dalekiej podróży i nawiązać kontakt z rywali, bo na 7 minut przed ostatnią syreną do Szwecji traciła 2 bramki.

Portugalia zaryzykowała i wystawiła siódmego zawodnika do gry w polu, grając tym samym z pustą bramką. Interwencje Tobiasa Thulina w końcówce meczu pozwoliły Szwedom utrzymać bezpieczne prowadzenie. Przy takim układzie to reprezentacja Węgier przechodziła do kolejnej rundy. Portugalczycy nie zdołali odrobić strat i nie przeszli do kolejnej fazy mistrzostw. Szwecja wygrała 32:30

MVP meczu został wybrany gracz Szwecji - Daniel Pettersson, zdobył 8 goli.

Szwecja - Portugalia 32:30 (13:14)