2023-01-22 19:26:07

Polska wygrywa z Iranem na pożegnanie z mistrzostwami świata

Reprezentacja Polski pokonała w swoim ostatnim meczu na mistrzostwach świata Iran 26:22.

Do dwóch zmian doszło w składzie reprezentacji Polski. W miejsce Bartłomieja Bisa i Szymona Działakiewicza pojawili się Piotr Chrapkowski i Dawid Dawydzik, który wcześniejsze mecze mistrzostw oglądał z trybun i dla niego był to debiut w turnieju.

Polacy byli murowanym faworytem tego spotkania, ale pierwszą bramkę zdobył Iran. Odpowiedź była błyskawiczna, bo po dwóch gola Ariela Pietrasika i po jednym Macieja Gębali, Przemysława Krajewskiego oraz Arkadiusza Moryty zrobiło się 5:1. Już w 6. minucie o czas poprosił trener Veselin Vujović.

Później spotkanie zrobiło się bardziej wyrównane, ale nadal sporą przewagę miała Polska. Dobre spotkanie rozgrywał Ariel Pietrasik, którzy oddawał mocne rzuty z drugiej linii – najpierw z lewego rozegrania, a później także z prawego. Znów solidnie w polskiej bramce spisywał się Mateusz Kornecki. Schodząc na przerwę Biało-czerwoni mieli sześć bramek przewagi.

W drugiej połowie Polacy nie powiększali już przewagi, a powoli ją tracili. Naszej drużynie brakowało skuteczności, szczególnie w pojedynkach jeden na jeden z bramkarzem. W 47. minucie Iran złapał kontakt (19:23), o czas poprosił wtedy trener Patryk Rombel. To jednak nic nie dało, bo rywale mogli nawet zmiejszyć straty do dwóch trafień, ale na posterunku był Adam Morawski. Pomimo słabszj drugiej połowy Polska wygrała z Iranem.

Iran – Polska 22:26 (10:16)

Polska: Kornecki, Morawski – Daszek 2, Jędraszczyk 3, Komarzewski, Walczak 1, Sićko 2, Pietrasik 6, Czuwara 1, Pilitowski 3, Moryto 3, Krajewski 3, M. Gębala 1, Dawydzik 1, T. Gębala, Chrapkowski