2023-01-22 16:56:10

MŚ 2023: Jednostronny mecz Słowenii z Czarnogórą

Słowenia pewnie pokonała na zakończenie zmagań w mistrzostwach świata Czarnogórę 31:23.

Przed meczem w kadrze Słowenii doszło do jednej, ale znaczącej zmiany. Ze składu wypadł czołowy zawodnik tej drużyny – Blaż Janc, którego zastąpił Grega Krecic. Słowenia już przed pierwszym gwizdkiem straciła szanse na awans do ćwierćfinałów, ale wygrywając zapewniała sobie trzecie miejsce w grupie, a to może się liczyć w kontekście walki o udział w turnieju eliminacyjnym do Igrzysk Olimpijskich.

Słowenia zaczęła bardzo dobrze i już w pierwszej minucie prowadziła 2:0. Zawodnicy trenera Urosa Zormana mieli ogromną przewagę, szczególnie w obronie, do tego dochodziły świetne obrony Urbana Lesjaka. W 11. minucie Czarnogóra przegrywała już 2:7 i o czas poprosił trener Brano Bozović. W kolejnych akcjach zmniejszyli oni straty i przy stanie 5:9 z przerwy skorzystał Zorman. Później Czarnogórcy mogli nawet jeszcze bardziej zbliżyć się do Słoweńców, ale brakowało im skuteczności. Końcówka pierwszej połowy to już pełna dominacja wyżej notowanych rywali.

Po przerwie spotkanie było już spokojniejsze, bo Słowenia kontrolowała to co działo się na boisku. Trener Czarnogórców w całym spotkaniu nie postawił na liderów swojej drużyny, czyli np. Nebojse Simicia, czy Branko Vujovicia. Zamiast nich szansę dostali pozostali zawodnicy. Ostatecznie z wygranej cieszyli się Słoweńcy.

Czarnogóra – Słowenia 23:31 (8:15)