2023-01-21 22:18:28
Eryk Jaśkowiak

MŚ 2023: Duńczycy pewnie zmierzają w stronę ćwierćfinałów

Dania pewnie i bez problemów pokonała reprezentację Stanów Zjednoczonych 24:33.

Pojedynek Danii oraz Stanów Zjednoczonych nie należał do tych szczególnie wyrównanych. Amerykanie, skazani od samego początku na porażkę, pragnęli pokusić się o jakiekolwiek zaskoczenie.

Od pierwszych minut, Duńczycy postawili na mocną ofensywę. Różnica pięciu bramek na korzyść Skandynawów utrzymywała się przez większość pierwszej połowy. Przebieg gry w pierwszej części spotkania można określić grą bramka za bramkę. Największe prowadzenie Dania osiągnęła tuż przed przerwą - wtedy Amerykanie schodzili do szatni na piętnaście minut przerwy przy rezultacie 10:18.

Postać Lukasa Lindharda Jorgensena była istotna, szczególnie w drugiej połowie. Duńczyk zdobył w całym spotkaniu 8 bramek, a jego drużyna podwyższyła prowadzenie na +9. W ekipie Stanów Zjednoczonych najskuteczniejszym zawodnikiem był Samuel Hoddersen, który zanotował 5 trafień. Do samego końca meczu obyło się bez większych niespodzianek, a Dania zrobiła zdecydowany krok w stronę ćwierćfinałów Mistrzostw Świata.

Wspierani mocnym dopingiem swoich kibiców, w wypełnionej hali w Malmo, Duńczycy wygrali ostatecznie z reprezentacją Stanów Zjednoczonych 24:33.

USA - Dania 24:33 (10:18)