2023-01-21 22:02:09
Michał Szpulak

MŚ 2023: Niemcy w ćwierćfinale! Zdecydowany triumf nad Oranje

Niemcy zmierzyli się z Holendrami w ramach rundy głównej MŚ 2023. Niemcy mogli tym meczem przypieczętować awans do ćwierćfinału, Holendrzy mogli przedłużyć swoje nadzieje.

Obie kadry zaczęły bardzo agresywnie, Holendrzy byli z przodu, ale Niemcy cały czas odpowiadali swoim rywalom. Za sprawą Johannesa Golli Niemcy po chwili wyszli jednak na prowadzenie 6:4 i gra mistrzów Europy z 2016 roku zaczęła się powoli stabilizować.

Holendrzy nie odstępowali Niemców jednak na krok i cały czas byli na kontakcie ze swoimi wschodnimi sąsiadami. Andreas Wolff w niemieckiej bramce dawał tego dnia jednak w ważnych momentach sporo, a Johannes Golla i Julian Koster utrzymywali prowadzenie Die Mannschaft. Niemcy do przerwy prowadzili z Oranje 15:12, grając naprawdę dobrą piłkę ręczną w każdej formacji, a przede wszystkim na bramce i na kole.

Drugą połowę świetnie rozpoczęli podopieczni Alfreda Gislasona, którzy szybko wyszli na 17:12 dzięki Patrickowi Groetzkiemu, a Andreas Wolff nadal utrzymywał poziom w bramce Niemców. Juri Knorr z kolei dużo dawał na środku jak i z rzutów karnych.

Co ciekawe średnie zawody rozgrywał do tego momentu Luc Steins i Kay Smits, którzy nie za bardzo byli widoczni w ofensywie Oranje. Zawodnicy Steffana Olssona zdobyli swoją pierwszą bramkę w drugiej połowie dopiero w jej 10 minucie, strasznie zacięła się maszynka holenderska.  Niemcy do końca meczu utrzymywali prowadzenie, a nawet je podwyższali, Holendrzy nie mieli w tym spotkaniu żadnych szans na nawiązanie walki.Andreas Wolff rozgrywał swoje najlesze spotkanie na tych mistrzostwach jak dotąd, przyczynł się bardzo znacząco do triumfu swojej kadry i awansu do ćwierćfinału.