2023-01-21 19:34:07

MŚ 2023: Norwegia rozbiła Katar

Świetny mecz reprezentacji Norwegii, która rozbiła Katar aż 30:17.

Norwegowie nie mogli sobie lepiej wyobrazić tego spotkania, bo pierwszą bramkę dali sobie rzucić dopiero w 8. minucie, gdy wygrywali już 5:0. Chwilę później było 6:1 i o czas poprosił trener Katarczyków - Valero Rivera. To była dobre decyzja, bo jego drużyna zaczęła grać nieco lepiej, poprawiła skuteczność.

Norwegia jednak miała w swoich szeregach niesamowitego, który bronił jak natchniony. Po pierwszej połowie miał 52 procent skuteczności, a w całym meczu dał sobie rzucić ledwie siedemnaście bramek. W drugiej połowie przez jakiś czas Katar nie dał Norwegii jakoś mocno odskoczyć. Zmieniło się to dopiero pod koniec meczu, gdy Skandynawowie mieli ogromną przewagę i pewnie zmierzali do zwycięstwa.

Po tym zwycięstwie Norwegia jest liderem grupy i ma osiem punktów na swoim koncie.

Katar - Norwegia 17:30 (9:14)