2023-01-21 17:04:15
Michał Szpulak

MŚ 2023: Serbowie pewnie pokonują Argentynę i zachowują szanse na ćwierćfinał!

Argentyńczycy i Serbowie podeszli do swoich drugich spotkań fazy głównej MŚ 2023. o ile dla Albiceleste był to mecz jedynie o prestiż, o tyle Serbowie w przypadku wygranej nadal zachowywali nadzieję na awans.

Zaczęło się od badania z obu stron, ale to Serbowie byli nieco konkretniejsi w atakach, a na 5:3 kontrę wykorzystał Vukasin Vorkapić.

Argentyna za wszelką cenę chciała się jednak zrehabilitować za potężne lanie od Niemców i szybko wyrównała niewielkie straty.

Mecz przez całą pierwszą połowę miał taki przebieg, jedni nie ustępowali drugim. Raz Argentyna prowadziła jedną bramką, a raz Serbia.

Ostatecznie do przerwy było 12:10 dla Serbów.

W drugiej połowie Serbowie za sprawą Bogdana Radivojevicia podwyższyli przewagę do czterech bramek. Wydawało się, że ekipa z Bałkanów spokojnie zaczyna układać sobie wynik meczu i jego przebieg.

Vanja Ilić po kilku minutach dał spokojną przewagę (19:13) i to była już praktycznie kropka nad i dla ekipy z Ameryki Południowej. Chociaż Diego Simonet i Lucas Moscariello robili co w ich mocy, żeby jeszcze zmienić wynik tego meczu.

Serbowie wygrali bardzo pewnie i przedłużyli swoje szanse na awans do ćwierćfinału.

Serbia – Argentyna 28:22 (12:10)