2023-01-21 17:00:22

MŚ 2023: Egipt pokonał Bahrajn i awansował do ćwierćfinału

Tuniej mistrzostw świata układa się dla Egipcjan znakomicie. Właśnie odnieśli oni piąte zwycięstwo.

Przed pierwszym gwizdkiem reprezentacja Bahrajnu wciąż mogła się liczyć w walce o awans do ćwierćfinału, ale był jeden warunek: trzeba pokonać Egipt. Początek spotkania pokazywał, że może nas czekać ciekawy mecz walki. Obie drużyny nie imponowały skutecznością, po kwadransie Egipcjalnie mieli o jedno trafienie więcej (5:4). Z kolei w 21. minucie wygrywali 5:7, jednak 120 sekund później było 8:8. Końcówka pierwsze połowy należała do Egiptu, który dołożył trzy bramki, nie tracąc żadnej.

Egipcjanie mocniej przycisnęli po przerwie i szybko odskoczyli na 18:11 (37. minuta), wtedy o czas poprosił selekcjoner Bahrajnu. Jednak już do samego końca przewagę miał Egipt, który ostatecznie cieszyl się z wygranej.

Taki wynik dał Egiptowi awans do ćwierćfinału.

Bahrajn – Egipt 22:26 (9:13)