2023-01-19 19:35:53
Tomasz Brzozowski

MŚ 2023: Niemcy bez porażki na turnieju. Argentyńczycy zdeklasowani

Argentyna żeby myśleć o awansie do kolejnej rundy musiała pokonać reprezentacje Niemiec. Jednak Niemcy nie pozostawili na przeciwnikach suchej nitki i szybko odebrali Argentyńczykom marzenia o fazie medalowej.

Reprezentacja Niemiec przeszła przez fazę wstępną MŚ bez szwanku. Największe problemy przyszły w starciu z Serbią, którą Niemcy pokonali tylko jednym trafieniem. Jednak wejście do kolejnej fazy z pełną pulą punktów napawa ten zespół dużym optymizmem. Argentyna to zupełne ich przeciwieństwo. Gracze z Ameryki Południowej zakwalifikowali się do etapu zasadniczego, ale 0 punktami na koncie trudno będzie wywalczyć kolejny awans.

W ostatnich bezpośrednich pojedynkach Niemcy nie pozostawiali Argentyńczykom żadnych szans na zwycięstwo. Początek meczu wskazywał, że na MŚ 2023 może być bardzo podobnie. Już w 10 minucie meczu nasi zachodni sąsiedzi prowadzili różnicą 5 trafień. Bardzo nieskuteczna gra Argentyny w ofensywie pozwalała Niemcom na dużo swobody na parkiecie. Selekcjoner zawodników z Europy mógł pozwolić sobie na kilka rotacji w składzie, a poziom gry i zaangażowanie w spotkanie wcale nie zmalało. Mimo, że Argentynie udało się w pierwszej połowie 11 razy pokonać bramkarza rywali, to w tym samym czasie aż 24 razy musieli wyciągać piłkę z własnej siatki.

13 trafień – tyle do rywali tracili po 30-stu minutach Argentyńczycy. Grając przeciwko tak doświadczonej drużynie jak Niemcy bardzo trudno odrobić takie straty. Podopieczni trenera Milano lepiej weszli w drugą połówkę, bo zdobyli dwa szybkie trafienia. Jednak na tym kończą się szanse Argentyny na powrót do wyrównanej gry. Reprezentacja Niemiec karała swoich przeciwników za każdy błąd, a tych zawodnicy z Ameryki Południowej popełniali mnóstwo. Skuteczność Argentyny w ataku na poziomie około 40% mówiła sama za siebie. Bramki wśród Niemców dzieliły się równomiernie, kilku graczy zdobyło co najmniej 5 trafień. Ostatecznie Niemcom nie udało się przekroczyć bariery 40 goli i wygrali 39:19, czym postawili duży krok w kontekście awansu do kolejnej fazy MŚ. .

Niemcy – Argentyna 39:19 (24:11)