2023-01-18 16:58:27

MŚ 2023: Koncertowa gra reprezentacji Słowenii! Iran rozbity

Jednostronny mecz na otwarcie głównej fazy mistrzostw. Słowenia rozbiła Iran różnicą siedemnastu bramek.

Spotkanie Słowenii z Iranem zapoczątkowało zmagania w Grupie I fazy głównej mistrzostw świata. Na ławce spotkali się, więc Uros Zorman i Veselin Vujović. Obaj to byli legendarni bardzo utytułowani zawodnicy, którzy obecnie pracują jako trenerzy. Vujović prowadził kadrę Słowenii, a Zorman najpierw był grał w tej drużynie, a później był asystentem Czarnogórca.

Co prawda, na pierwszą bramkę musieliśmy czeka do 3. minuty, gdy bramkę rzucił Aleks Vlah, ale później dość szybko zaczęła rosnąć. Już po 7. minutach było 5:2, a w 13. minucie 9:3 i wtedy o czas poprosił trener Veselin Vujović. To jednak na wiele się zdało, bo nadal przewagę mieli Słoweńcy. Bardzo dobrze grali oni w obronie, Irańczycy mieli ogromne problemy z przejściem przez ich atak i zdobywaniem bramek. Dzięki temu zawodnicy z Europy mogli wyprowadzać liczne kontrataki. Już przed przerwą ich przewaga urosła do jedenastu bramek.

Po przerwie Słowenia utrzymywała swoje tempo i konsekwentnie powiększali przewagę, w 48. minucie wygrywali już 32:17, a ostatecznie okazali się lepsi siedemnaście bramek.

Teraz w Tauron Arenie Kraków o godzinie 18 Francja zagra z Czarnogórą, a na 20.30 zaplanowano mecz Polska – Hiszpania.

Iran – Słowenia 21:38 (9:20)