2023-01-06 21:05:14

Turniej Noworoczny dla Polski! Biało-czerwoni rozbili Belgię

Polska po wygraniu dwóch spotkań w Turnieju Noworocznym w Katowicach o zwycięstwo w całych rozgrywkach zagrała z reprezentacją Belgii, która również w tych zawodach nie przegrała meczu. Trofeum ostatecznie trafiło w ręce Polaków.

Starcie reprezentacji Polski z Belgią było ostatnim przetarciem przed Mistrzostwami Świata, których jesteśmy współgospodarzami razem ze Szwecją. Przed tym meczem obie drużyny wygrały swoje wcześniejsze spotkania z Iranem oraz Marokiem, a więc o tym kto wygra cały turniej, miał zdecydować ten pojedynek.

Szymon Sićko nie znalazł się w kadrze na poprzedzające to spotkanie, starcie z Marokiem. Dzień odpoczynku pozwolił naszemu reprezentantowi świetnie wejść w ten mecz, bo już w pierwszych trzech minutach zdobył 3 bramki i przejął piłkę rywalom. Mimo gry w osłabieniu Polaków Belgia miała duże trudności z przedarciem się przez naszą defensywę. Skutkiem tego były tylko 3 rzucone bramki przez Belgów, przy 9 gospodarzy po 15 minutach gry.

Gra gości w ataku nie zachwycała, ale nasza kadra również nie wykorzystywała swoich dogodnych do zdobycia bramki sytuacji. Na kilka minut przed końcem pierwszej połowy, wynik stanął w miejscu. Belgia pierwsza wykorzystała ten moment przestoju i to ona zaczęła powoli odrabiać straty do Polaków. Patryk Rombel był zmuszony do poproszenia o przerwę na żądanie, ale i to nie pomogło Polsce w poprawieniu skuteczności z przodu. Ostatecznie przewaga z początku spotkania wystarczyła, aby do szatni zejść prowadząc z Belgią 12:9.

Na początku drugiej połowy Belgów w grze podtrzymywał głównie ich bramkarz. Goalkiper naszych rywali wybronił przez 35 minut 4 rzuty karne z 5. Gospodarze jednak chwilę później znaleźli złoty środek na Jefa Lettensa i skuteczność pod bramką rywali z pierwszych minut meczu powróciła. Gra Polaków z każdą akcją była coraz szybsza i dzięki dobrej dyspozycji naszych zawodników na skrzydłach na 15 minut przed końcem meczu prowadziliśmy 20:14.

W ostatnich minutach spotkania reprezentacja Polski dyrygowała meczem. Dobre interwencje Jakuba Skrzyniarza, po których Polacy zdobywali bramki z kontrataków, pozwoliły na spokojną końcówkę. Selekcjoner gospodarzy mógł pozwolić sobie na kilka rotacji w składzie, co też uczynił. Polska wygrała mecz z Belgami 29:18, co oznacza, że także cały Turniej Noworoczny. Jest to dobry prognostyk przed zbliżającymi się Mistrzostwami Świata.

Polska – Belgia 29:18 (12:9)

Polska: Kornecki, Skrzyniarz – Bis 3, Chrapkowski, Czuwara 2, Daszek, Dawydzik, Działakiewicz 2, Gębala M 1, Gębala T, Jędraszczyk 3, Komarzewski 2, Krajewski 4, Moryto 3, Pietrasik 1, Pilitowski, Przytuła, Sićko 6, Walczak 2.