2023-01-05 18:40:42
Tomasz Brzozowski

Przedostatni sprawdzian przed MŚ zaliczony. Polska lepsza od Maroka

Po pierwszym spotkaniu w turnieju rozgrywanym w Katowicach na początku roku 2023,  kibice mogli mieć niedosyt. W meczu z Marokiem jednak Polacy nie zostawili żadnych złudzeń rywalom kto jest lepszym zespołem.

Polska w Turnieju Noworocznym rozgrywanym w Katowicach, pokonała w pierwszym spotkaniu reprezentację Iranu. Nie był to jednak wymarzony występ naszych reprezentantów, bo po pierwszej połowie to rywale byli górą. Przedostatnim sprawdzianem przed Mistrzostwami Świata będzie Maroko. Poprzednim razem obie drużyny mierzyły się ze sobą 20 lat temu, wtedy lepsza była kadra Polaków.

Patryk Rombel dokonał kilku zmian względem ostatniego meczu z Iranem, ale nie wpłynęło to negatywnie na początek spotkania. Gracze, którzy poprzednio mieli więcej czasu na regenerację dobrze weszli w mecz. Od pierwszych minut Polacy nadawali tempo temu spotkaniu i w 5. minucie prowadzili już 5:1. Dobre interwencje Adama Morawskiego pozwoliły utrzymać to prowadzenie i w połowie pierwszej części gry Gospodarze wygrywali 8:4.

Mimo naszej nieskuteczności w ataku, murem nie do przejścia dla Marokańczyków okazał się polski bramkarz. Dopiero po przerwie na żądanie szkoleniowca gości, udało się im po kilku minutach przerwy zdobyć kolejną bramkę. Reprezentacja Polski wykorzystała przestój Marokańczyków i konsekwentnie powiększała swoją przewagę. Nie hamował też ręki Jan Czuwara, który w pierwszej połowie zdobył 6 bramek. Ostatecznie do przerwy Polacy prowadzili 17:11.

Początek drugiej połówki nie był dla nas udany, bo już w pierwszych minutach Polacy zostali ukarani potrójnym wykluczeniem. Marokańczycy powinni wykorzystać taką przewagę, ale w polskiej bramce wciąż stał Adam Morawski, który nawet przy takim osłabieniu potrafił obronić rzut rywali. Ta seria nie mogła trwać wiecznie i Maroko powoli zaczęło odrabiać straty do naszej reprezentacji. W 45. minucie spotkania Polska wygrywała 21:18.

Po czasie, o który poprosił Patryk Rombel, Polacy wrócili na dobre tory i podobnie wróciła przewaga z pierwszej odsłony meczu. Gospodarze grali dobrze w defensywie i każdy przechwyt zamieniali najpierw na kontrę, a później na bramkę. Końcowe minuty kończyły się nie udanymi akcjami obu ekip, ale Polsce udało się dowieźć wynik do końca. Polacy wygrali 30:23 z reprezentacją Maroka.

Polska – Maroko 30:23 (17:11)

Polska: Kornecki, Morawski – Bis, Chrapkowski, Czuwara 10, Dawydzik 3, Działakiewicz 4, Fedeńczak, Gębala M, Jędraszczyk 3, Komarzewski 2, Olejniczak 2, Pietrasik 3, Pilitowski, Przytuła 3, Walczak.