2022-11-07 09:45:54
Marcin Kozłowski

Co za weekend w Bundeslidze. Füchse Berlin, Rhein-Neckar Löwen i THW Kiel przegrywają

Ogromne niespodzianki przyniosły sobotnie i niedzielne spotkania w Niemieckiej lidze, czołowe zespoły gubią punkty z niżej notowanymi rywalami.

W sobotę odbył się tylko jeden mecz. Faworyt do tytułu THW Kiel, podejmował u siebie ekipę Lemgo, która znajdowała się w dole tabeli. Gospodarze tuż po rozpoczęciu spotkania prowadzili 3:1, i jak się później okazało było to ich ostatnie prowadzenie w tym meczu. Goście rzucili 4 bramki z rzędu i grali tak jakby to oni byli faworytem tego spotkania. Przyjezdni do przerwy prowadzili 14:18, po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie, THW nie było w stanie zbliżyć się na mniej niż 3 bramki, dopiero pięć minut przed końcem złapali kontakt przy wyniku 30:31 ale goście trafili 2 razy i było już po meczu. Wynik meczu ustalił dwoma golami Nikola Bilyk. Najskuteczniejszym zawodnikiem był gracz Lemgo - Samuel Zehnder – 9 bramek

THW Kiel – Lemgo 32:33 (14:18)

W spotkaniu TSV GWD Minden - Füchse Berlin faworyt mógł być tylko jeden. Ostatni zespół ligi podejmował u siebie lidera. Do 25 .minuty trwało wyrównane spotkanie, dopiero w końcówce pierwszej części Füchse odskoczylo po 5 trafieniach z rzędu i wydawało się, że w drugiej połowie zaczną odjeżdżać gospodarzą, lecz nic takiego się nie stało. W 45. minucie widniał wynik 19:21, trzy bramki Minden pozwoliły im wyjść na prowadzanie którego już nie oddali do końcowego gwizdka. Füchse Berlin poniosło pierwszą ligową porażkę w tym sezonie.

TSV GWD Minden - Füchse Berlin 32:27 (11:15)

Do kolejnej niespodzianki doszło w Hamburgu. Miejscowy HSV podejmował u siebie bardzo mocne w tym sezonie Rhein Neckar Löwen. Do 18. minuty prowadzili goście zgodnie z przewidywaniami ale ostatnie 10 minut pierwszej części to fenomenalna gra gospodarzy, trafili oni aż 10 razy, tracąc tylko 4 i schodzili do szatni prowadząc 21:18. W drugiej połowie gracze Rhein Neckar Löwen nie potrafili odwrócić losów spotkania i przegrali mecz 3 bramkami. Świetne zawody rozegrało dwóch graczy z Hamburga - Casper Mortensen i Jacob Arenth Lassen rzucili po 11 bramek.

HSV Hamburg - Rhein Neckar Löwen 40:37 (21:18)