2022-10-23 19:36:40
Marcin Kozłowski

THW Kiel wygrywa w hicie Bundesligi z Rhein-Neckar Loewen

THW Kiel po fantastycznym spotkaniu zdobywa dwa punkty z Rhein Neckar Löwen.

Gracze Rhein Neckar Löwen jechali do Kiel z kompletem zwycięstw w Bundeslidze, jako jedyni w tym sezonie wygrywali w każdej z sześciu kolejek. W doskonałej dyspozycji jest weteran niemieckich parkietów Uwe Gensheimer, najskuteczniejszy zawodnik ligi z 33 trafieniami na koncie. Zaraz za nim drugi skrzydłowy lwów Patrick Groetzki – 31 bramek. Na podium klasyfikacji znajduję się trzeci zawodnik tej drużyny Halil Jaganjac (wypożyczenie z Łomży Industrii Kielce), tak więc siła rażenia z przodu jest przeogromna. THW Kiel jak co sezon celuje w mistrzostwo Niemiec i myśląc o tytule musi takie spotkania wygrywać tym bardziej, że w ostatniej kolejce przegrali z Füchse Berlin.

Mecz rozpoczął się bardzo szybkim tempie, wynik otworzył Eric Johansson ale błyskawicznie wyrównał Jannik Kohlbacher. W 6. minucie na 5:4 dla gospodarzy trafił Nikola Bilyk i było to ich ostatnie prowadzenie w pierwszej połowie. Niesamowitymi trafieniami ze skrzydła czy z linii 7 metra popisywał się Gensheimer. 22 minuta to już prowadzenie gości czterema bramkami ale za sprawą kilku interwencji Landina THW zaczęło odrabiać straty. Do przerwy trzy bramki Weinholda i dwie Ekberga pozwoliły na wyrównanie wyniku. Zawodnicy do szatni schodzili przy wyniku 18:18.

Po zmianie stron gospodarze wyszli na prowadzenie po trafieniu Wiencka. Do 43. minuty gra była niezwykle zacięta, gracze z Kiel prowadzili tylko jedną bramką ale niesieni dopingiem swoich kibiców zaczęli powoli zwiększać swoją przewagę. Końcówka spotkania nie była tak obfita w gole jak wcześniejsze minuty, ostatnie 10 to tylko 7 trafień. Niemiecki szlagier zakończył się wynikiem 32:29 dla THW Kiel. Najskuteczniejszym graczem całej rywalizacji był Johansson, Szwed zanotował dziewięć trafień.

THW Kiel – Rhein Neckar Löwen 32:29 (18:18)