
2022-11-04 18:39:40
Wojciech Staniec
Xavi Sabate zablokował przyjazd zawodników Orlen Wisły Płock na zgrupowanie reprezentacji Polski
Bez zawodników Orlen Wisły odbędzie się najblższe zgrupowanie reprezentacji Polski. To pokłosie decyzji trenera Xaviego Sabate.
Polacy przygotowują się do mistrzostw świata, które na początku 2023 roku odbędą się w Polsce i Szwecji. Kilka tygodni temu trener Patryk Rombel powołał zawodników na zgrupowanie w krajowym składzie, które ma się rozpocząć w niedzielę. W tym gronie byli Dawid Dawydzik, Michał Daszek, Krzysztof Komarzewski oraz Przemysław Krajewski, jednak w Szczyrku się oni nie zjawią.
- Nieobecność czterech powołanych „Nafciarzy” jest decyzją szkoleniowca płockiego klubu Xaviego Sabate, który w poniedziałek poinformował telefonicznie o swej decyzji Związek Piłki Ręcznej w Polsce. Mimo przeprowadzonych rozmów, Hiszpan nie wycofał swojego stanowiska argumentując powody swojej decyzji napiętym kalendarzem meczów i przemęczeniem kluczowych zawodników - poinformował w swoim komunikacie ZPRP.
Ostatecznie sztab szkoleniowy postanowił dokonać też innych ruchów. - W związku z tym sztab szkoleniowy reprezentacji Polski zdecydował o zwolnieniu z najbliższej akcji szkoleniowej dwóch zawodników klubu Łomża Industria Kielce – Arkadiusza Moryto i Szymona Sićko. ZPRP zaznacza, że jest to integralna decyzja sztabu szkoleniowego reprezentacji Polski, ponieważ klub Łomża Industria Kielce podtrzymał swą zgodę na przyjazd wszystkich zawodników - informuje ZPRP.
W związku z tym w ich miejsce powołania otrzymali: Kacper Grabowski (Chrobry Głogów), Wiktor Jankowski (MMTS Kwidzyn), Wiktor Kawka (Gwardia Opole), Mateusz Kosmala (Torus Wybrzeże Gdańsk), Maciej Pilitowski (Energa MKS Kalisz) oraz Patryk Wasiak (jest zawodnikiem Łomży Industrii Kielce, ale obecnie uczy się w SMS-ie Kielce).
- Związek Piłki Ręcznej w Polsce zaznacza, że najbliższe zgrupowanie szkoleniowe odbywa się w terminie nie uwzględnionym w oficjalnym kalendarzu EHF, ale podkreśla, że pełny plan zgrupowań przygotowujących polską kadrę do głównej imprezy był przedstawiony i zaakceptowany przez trenerów klubowych w sierpniu br. - wyjaśnia dalej ZPRP.
Do Szczyrku przyjadą więc:
Będzikowski Jakub – Wybrzeże Gdańsk Handball S.A
Borucki Wojciech – KS Azoty-Puławy S.A.
Doniecki Antoni – Piotrkowianin Piotrków Trybunalski S.A.
Fedeńczak Dawid – KS Azoty-Puławy S.A.
Gębala Tomasz – KS VIVE Handball Kielce S.A.
Grabowski Kacper – KS SPR Chrobry Głogów
Jarosiewicz Piotr – KS Azoty-Puławy S.A.
Jędraszczyk Piotr – Piotrkowianin Piotrków Trybunalski S.A.
Kaczor Sebastian – Górnik Zabrze Piłka Ręczna S.A
Kawka Wiktor – KPR GO S.A
Kosmala Mateusz – Wybrzeże Gdańsk Handball S.A
Kornecki Mateusz – KS VIVE Handball Kielce S.A.
Pilitowski Maciej – MKS Kalisz Sp. z o.o
Przybylski Rafał – KS Azoty-Puławy S.A.
Przytuła Damian – Górnik Zabrze Piłka Ręczna S.A.
Olejniczak Michał – KS VIVE Handball Kielce S.A.
Wałach Miłosz – Wybrzeże Gdańsk Handball S.A.
Wasiak Patryk – KS Vive Kielce / SMS Kielce
Widomski Andrzej – KPR GO S.A.
źródło: zprp.pl
fot. Mateusz Kaleta
Tweet