2022-10-25 10:58:26
Redakcja

BHT Petra Płock mistrzem Europy

BHT Petra Płock w miniony weekend zdobyła Klubowe Mistrzostwo Europy w turnieju EHF Champions Cup rozgrywanym na portugalskiej wyspie Porto Santo. Zespół z Płocka w finale pokonał 2:0 z węgierski Salgótarjáni Strandépitök BHC.

W turnieju udział wzięło łącznie 16 zespołów, w pierwszej rundzie grupowej Petra, awansowała z pierwszego miejsca, pokonując Hiszpanów, Portugalczyków oraz Norwegów.

W drugiej fazie mistrzostw Petra doznała jedynej swojej porażki z drużyna z Szwecji 1:2, w kolejnych meczach pokonała Węgrów oraz Portugalczyków. W efekcie czego Petra awansowała do ćwierćfinału z pierwszego miejsca, gdzie trafiła na Niemców i odniosła pewne zwycięstwo 2:0.

W półfinale zespół z Płocka po bardzo emocjonującym spotkaniu pokonał obrońców tytułu, drużynę z hiszpańskiej Malagi. W wielkim finale płocczanie kontrolując przebieg obu setów pokonali Węgrów 2:0.

Zawodnicy z Płocka otrzymali indywidualne wyróżnienia, najlepszym bramkarzem turnieju został Krystian Matusiak, a najlepszym strzelcem turnieju Bartosz Wojdak z 158 punktami.

Klubowe Mistrzostw Europy to największy sukces w 10-letniej historii istnienia klubu, wcześniej zespół Płocku zdobywał srebrny i brązowy medal w europejskich rozgrywkach. Petra Płock jako jeden z nielicznych europejskich zespołów swój skład praktycznie w całości opiera na wychowankach i mieszkańcach swojego miasta. Wyjazd BHT Petry Płock nie byłby możliwy bez wsparcia sponsora firmy Industrie Service Płock oraz Urzędu Miasta Płocka.