2022-10-23 21:54:39
Marcin Kozłowski

Dogrywka w finale IHF Super Globe! Barca pokonana przez Magdeburg

Klub z Magdeburga wygrał finał IHF Super Globe po dogrywce z Barcą.

W niedzielnym finale turnieju zmierzyły się zespoły mistrza Hiszpanii i mistrza Niemiec. FC Barcelona była murowanym faworytem tego spotkania po wygranej w półfinale z Łomża Industria Kielce. Podopieczni Antonio Carlosa Ortegi nie zwykli przegrywać finałów i jak co sezon są głównym kandydatem do wygrywania międzynarodowych turniejów. SC Magdeburg w tym sezonie ma problemy w meczach z wyżej notowanymi rywalami. Tym razem niemiecki zespół pokazał ogromną determinację i pokonał faworytów.

Od początku spotkania pachniało niespodzianką. Do przerwy zawodnicy Magdeburga prowadzili różnicą czterech bramek. Świetny mecz rozgrywał Omar Ingi Magnusson, w całym meczu trafił aż 12 razy. Pod koniec drugiej części spotkania wydawało się, że bardzo doświadczony zespół z Hiszpanii doprowadzi do wyrównania lecz na drodze stawał bramkarz Magdeburga Nikola Portner. Regulaminowy czas gry zakończył się wynikiem 35:35.

Dogrywka była pod dyktando niemieckiego klubu, który wygrał 6:4. Wynik całego spotkania jest sporą niespodzianką dla kibiców piłki ręcznej. Zwycięzca turnieju otrzyma 400 tys. dolarów, natomiast srebrny medalista połowę mniej.

W zespole z Magdeburga zagrał reprezentant Polski - Piotr Chrapkowski.

SC Magdeburg - Barca 41:39 (35:35, 21:17)