2022-10-22 20:58:28

Łomża Industria rozbita przez Barcę. Kielczanie przegrali różnicą jedenastu bramek

Nie tak Łomża Industria wyobrażała sobie półfinał Ligi Mistrzów. Kielczanie zostali rozbici przez Barcę aż 39:28.

Spotkanie to zaczęło się dobrze dla Łomży Industrii – prowadzeniem 3:2. Później jednak skuteczność kieleckiego zespołu totalnie się zacięła. Mistrzowie Polski dochodzili do sytuacji rzutowy, ale nie mogli pokonać świetnie dysponowanego Gonzalo Pereza de Vargasa. Bramkarz, który kilka miesięcy temu w finale Ligi Mistrzów obronił karnego i dał Barcie triumf bronił jak natchniony. Ze stanu 3:2 dla Łomży Industrii zrobiło się 3:7 w 12. minucie. Złą passę przełamał dopiero Szymon Sićko.

Generalnie – gra mistrzów Polski nie wyglądała najgorzej, bo swoje bronił Andreas Wolff, dobre momenty były też w defensywie. Gdyby jednak nie ta skuteczność... Tuż przed przerwą Alex Dujshebaev mógł zmniejszyć straty do dwóch bramek, ale jego rzut obronił – de Vargas. Hiszpański golkiper później nadal nie dał się pokonać i efekt był taki, że Barca po pierwszej połowie wygrywała różnicą pięciu bramek.

Tuż po przerwie skutecznym rzutem popisał się Timothey N'guessan i było już plus sześć dla Barcy. W 36. minucie ze skrzydła na rozegranie zabiegł Dylan Nahi, który był jednak ostro faulowany i upadł na parkiet. Francuz przy pomocy fizjoterapeutów opuścił parkiet.

W drugiej połowie gra mistrzów Polski totalnie się posypała. Barca wykorzystała każdy – nawet najmniejszy błąd i budowała przewagę. W 41. minucie wygrywała już różnicą dziesięciu bramek 25:15. Chwilę później Blaż Janc podwyższył już na 27:15. Łomża Industria do końca spotkania nie była w stanie już podjąć rywalizacji i Barca wygrała bardzo wysoko.

W niedzielę o godzinie 17 Łomża Industria zagra o trzecie miejsce z Al Ahly Sporting Club, w finale Barca zmierzy się z SC Magdeburg (godzina 18.30).

Łomża Industria Kielce – Barca 28:39 (11:16)

Łomża Industria Kielce: Kornecki, Wolff – Sanchez 1, Olejniczak 1, Sićko 3, A. Dujshebaev 3, Tournat 5, Karacić, Moryto 4, D. Dujshebaev 5, Thrastarson 1, Remili 2, Gębala, Karaliok 2, Nahi 1

Barca: Perez de Vargas, Nielsen – Arino 3, Wanne, N'guessan 5, Langaro, Carlsbogard, Cindrić 6, Makuc 4, Mem 4, Richardson 5, Janc 4, Gomez, Fabregas 5, Frade 3, Tiagus Petrus