2022-10-20 12:39:36

Łomża Industria pokonała Taubate i awansowała do półfinału klubowych mistrzostw świata

Zawodnicy Łomży Industrii pokonali w drugim i ostatnim meczu fazy grupowej IHF Super Globe HC Taubate i awansowało do półfinału. Kontuzji w tym spotkaniu doznał Paweł Paczkowski.

W porównaniu do meczu z Al-Kuwait w kieleckim zespole doszło do jednej zmiany. W miejsce Tomasz Gębali pojawił się Dylan Nahi. Stawką tego pojedynku był awans do półfinału IHF Super Globe. Łomża Industria – miała lepszy bilans bramkowy, a więc do zwycięstwa w grupie potrzebowała remisu.

Spotkanie jednak lepiej zaczęło się dla Taubate, które prowadziło 2:0. Kielczanie pierwszą bramkę rzucili w 3. minucie. Później Brazylijczycy wygrywali 3:1, ale najpierw do remisu doprowadził Paweł Paczkowski, a następnie prowadzenie dał Dylan Nahi. Łomża Industria grała nieco ospale i nie mogła sobie zbudować większej przewagi. Mistrzom Polski brakowało skuteczności, a bramkarze Taubate - Maik Ferreira Dos Santos bronił nawet w sytuacjach sam na sam. Kolejną bolączką były straty w ataku. Ostatecznie schodząc na przerwę kielczanie mieli o dwie bramki więcej niż rywale.

Chwilę po wznowieniu gry bramkę rzucił Paweł Paczkowski, który upadł bardzo pechowo. Po jego reakcji widać jednak było, że kontuzja kolana jakiej doznał może być poważna. Druga połowa była o wiele lepsza w wykonaniu mistrzów Polski, który dość szybko zaczęli budować przewagę. W 36. minucie wygrywali już 22:17 i o czas poprosił trener Brazylijczyków.

Cały czas jednak przewagę miała Łomża Industria, z kolejnej przerwy szkoleniowiec Taubate poprosił w 51. minucie, gdy kielczanie prowadzili 33:25. Taka przewaga wynika z dobrej gry w obronie oraz udanych obron Andreasa Wolffa.

Łomża Industria utrzymała przewagę do samego końca i wygrała. Półfinałowym rywalem kielczan będzie najpewniej Barca (mecz w sobotę), ale to ostatecznie się rozstrzygnie po meczu Dumy Katalonii z Esperance Sportive De Tunis (początek w czwartek o godzinie 13:15).

HC Taubate – Łomża Industria Kielce 30:39 (16:18)

Łomża Industria Kielce: Kornecki, Wolff – Sanchez, Olejniczak 3, Wiaderny, Sićko 5, A. Dujshebaev 6, Tournat 3, Karacić 1, Moryto 5, D. Dujshebaev 3, Thrastarson 1, Remili 2, Paczkowski 2, Karaliok 2, Nahi 6

Kto był najlepszym zawodnikiem Łomży Industrii Kielce w tym meczu?