2022-10-01 21:58:47
Marcin Kozłowski

Szybka czerwona kartka Piotra Chrapkowskiego w hicie Bundesligi

W szóstej kolejce niemieckiej Bundesligi drużyna Piotra Chrapkowskiego przegrywa z SG Flensburg – Handewitt po niesamowitej końcówce.

W jedynym sobotnim spotkaniu w Bundeslidze wystąpił Polak Piotr Chrapkowski, niestety szybko, bo już w piatej minucie pożegnał się z parkietem. Podstawowy obrońca mistrza Niemiec otrzymał czerwoną kartkę za atak na twarz przeciwnika. Rywalizacja zapowiadała się bardzo emocjonująco i taka też była, stojąc na bardzo wysokim poziomie do samego końca.

Gospodarze zaczęli grę bardzo mocno w defensywie, wychodząc na to spotkanie obroną cztery – dwa. Szybko do kontrataków biegali skrzydłowi nie dając szans Jensenowi. Po siedmiu minutach było 5:2 dla Flensburga. Dalsza część pierwszej połowy to wymiana ciosu za cios. W barwach mistrza Niemiec dobre spotkanie rozgrywał Tim Hornke, w całym meczu rzucając sześć bramek. Do przerwy na tablicy widniał wynik 17:13.

W drugiej części gry obrońcy tytułu nie odpuścili i powoli odrabiali straty, spora zasługa w tym lewo rozgrywającego Michaela Damgaarda który zdobywał bramki rzutami z drugiej linii. W 58 minucie było 34:31 dla Flesburga ale w dwóch kolejnych akcjach popełnili błędy i rywal to wykorzystał i zbliżył się na jedną bramkę. W kolejnej akcji piłkę zgubił Jim Gottfridsson i po szybkiej kontrzeTim Hornke doprowadził do wyrównania. W ostatnich 15 sekundach piłka była po stronie ekipy z północy Niemiec i Mads Mensah Larsen rzutem z drugiej linii równo z syreną końcową zdobył zwycięską bramkę. Niesamowity mecz rozegrał Emil Jakobsen, rzucając 12 bramek przy 100% skuteczności.

SG Flensburg Handewitt - SC Magdeburg 35:34 (17:13)