2022-09-27 20:44:25
Marcin Kozłowski

Azoty wygrywają w Lidze Europejskiej! Puławianie mają zaliczkę przed rewanżem

Azoty Puławy ograły we własnej hali, chorwacki zespół RK Nexe Nasice w drugiej rundzie eliminacyjnej Ligi Europejskiej.

Po ostatnich dwóch porażkach w lidze, gospodarze zagrali bardzo dobre spotkanie przeciwko mocnemu zespołowi z Bałkanów. W poprzednim sezonie zespół z Chorwaci dotarł do Final Four tych rozgrywek, w meczu o trzecie miejsce uległ Orlen Wiśle Płock.

Do 19. minuty spotkanie było bardzo wyrównane, Azoty prowadziły tylko różnicą dwóch bramek. Na pochwałę zasługiwał Marek Marciniak który miał 100% skuteczność i zdobył cztery bramki. Pod koniec pierwszej części gospodarze powiększyli swoją przewagę i schodzili na przerwę wygrywając 16:12.

W drugiej połowie polski zespół sukcesywnie zwiększał prowadzenie. Pod koniec spotkania Azoty Puławy prowadziły już dziewięcioma bramkami 32:23. Jednak chorwacki zespół odrobił trzy bramki i mecz zakończył się wynikiem 32:26. Dobre spotkanie zaliczył wyżej wspomniany Marek Marciniak i Kelian Janikowski, którzy zdobyli po pięć bramek nie myląc się ani razu. Z optymizmem można patrzeć na rewanż i liczymy, że polski zespół zagra w fazie grupowej tych rozgrywek.

Rewanż odbędzie się za tydzień, 4 października. Zwycięzca dwumeczu zagra w fazie grupowej Ligi Europejskiej.

Azoty Puławy – RK Nexe Nasice 32:26 (16:12)