2022-09-26 10:05:16
Eryk Jaśkowiak

Niespodzianka w lidze francuskiej! Tuluza wygrywa z Paris Saint-Germain

Do sensacyjnego rozstrzygnięcia doszło w niedzielny wieczór w lidze francuskiej. Grupowi rywale Orlen Wisły Płock w Lidze Mistrzów odnieśli wyjazdową porażkę z zespołem Fenix Toulouse HB.

Po zwycięskiej środowej potyczce w Lidze Mistrzów z drużyną Nafciarzy, drużynę Paris Saint-Germain czekał wyjazd do Tuluzy na mecz 3. kolejki ligi francuskiej. Zespół z Paryża, wraz z kompletem zwycięstw w lidze, zmierzał po kolejną pewną wygraną. Natomiast drużyna z południa Francji, po jednej porażce i zwycięstwie, nie zamierzała od razu się poddawać i postawiła się wielokrotnym Mistrzom kraju.

Gospodarze od momentu pierwszego gwizdka kontrolowali sytuację na boisku. Przez całe 60 minut gry, goście nie potrafili objąć prowadzenia, a jedyne wyrównanie wyniku (1:1) miało miejsce w pierwszych minutach meczu. Największą wypracowaną przewagę Tuluza osiągnęła pod koniec drugiej połowy, która wynosiła 9 bramek. Znakomite spotkanie rozegrał Kamil Syprzak, który trafiał do bramki rywali siedmiokrotnie na osiem prób. Był najskuteczniejszym zawodnikiem swojej drużyny wraz z Dainisem Kristopansem. Jednak nie pomogło to w odrobieniu strat.

PSG przegrało to spotkanie 35:27 i zajmuje po tej kolejce dopiero 5. miejsce. Jest to najwyższa przegrana Paryżan w ligowych rozgrywkach od 2014 roku. Wtedy Montpellier zwyciężyło różnicą ośmiu bramek.

Fenix Toulouse HB – Paris Saint-Germain HB 35:27 (17:13)