2022-06-23 13:17:14

Dwóch mistrzów olimpijskich i mistrz Europy w Telekomie Veszprem

Potężne wzmocnienia Telekomu Veszprem! Wicemistrzowie Węgier ogłosili właśnie podpisanie umów z czterema zawodnikami.

Miniony sezon nie był zbyt udany dla Telekomu, który zdobył Puchar Węgier, ale drugi raz z rzędu zajął tylko drugie miejsce w lidze - mistrzem Węgier został Pick Szeged. Z kolei w Lidze Mistrzów Veszprem awansowało do Final4, ale tam przegrało w półfinale z Łomżą Vive Kielce, a w mecz o 3. miejce z THW Kiel.

Na Węgrzech od lat mają jedną obsesję: wygrać Ligę Mistrzów. Pomimo siedmiu występów w Final4, czterech finałów - sztuka te Veszprem się jeszcze nie udała. Władze klubu jednak nie poddają się i czynią kolejne kroki, aby w końcu sięgnąć po upragnione trofeum. Już teraz przedstawiono nazwiska czterech zawodników, którzy za rok dołączą do drużyny.

W tym gronie jest dwóch mistrzów olimpijskich - pierwszy z nich to Ludovic Fabregas, który kilka dni temu drugi raz z rzędu z Barcą wygrał Ligę Mistrzów. Francuz za 1 lipca będzie obchodził 26 urodziny. Od 2018 roku roku występuje w Barcie i uchodzi za czołowego kołowego na świecie. W sierpniu swoje trzydzieste urodziny będzie obchodził Hugo Descat, szybki lewoskrzydłowy obecnie występuje w Montpellier. Zawodnik ten ma trudny charakter, ale gra świetnie i będzie ogromnym wzmocnieniem wicemistrzów Węgier.

Telekom podpisał też umowę z Lukasem Sandellem - mistrzem Europy ze Szwecją. 25-latek gra na prawym rozegraniu, obecnie występuje w duńskim Aalborgu. Ma 192 centymetry wzrostu.

Czwartym nowym zawodnikiem Veszprem będzie Agustín Casado. Grający na środku rozegrania Hiszpan ma 26 lat i w przyszłym sezonie miał grać w Mieszkowie Brześć, ale w związku z sankcjami nałożonymi na Białoruś do tego transferu nie dojdzie. Zawodnik ten ma za sobą świetny sezon, rzucił 87 bramek w Lidze Europejskiej.

Całą czwórka podpisała z Veszprem dwuletnie umowy, które wejdą w życie w 2023 roku. W przypadku Fabregasa i Sandella istnieje opcja przedłużona o kolejny sezon.