2022-06-19 20:00:00

Łomża Vive wicemistrzem Europy! Kielczanie przegrali finał Ligi Mistrzów z Barcą po karnych

Karne w finale Ligi Mistrzów, Łomża Vive i Barca stworzyło wielkie widowisko. Po konkursie siódemek lepsi byli zawodnicy Barcy.

To był drugi w historii finał Ligi Mistrzów dla Łomży Vive Kielce. Z kolei Barca grała trzeci finał z rzędu i mogła jako pierwsza drużyna w historii wygrać dwa razy z rzędu Final4 w Kolonii. Wynik meczu otworzył Nicolas Tournat, ale później dość szybko przewagę zbudowała sobie Barca, która w 7. minucie wygrywała 5:2. Obrońcy trofeum mieli nawet sytuację, aby odskoczyć na cztery bramki, ale nie udawało im się to.

Kielczanie jednak zachowywali spokój i nawet, gdy prowadzili rywale to grali konsekwentnie. Od początku bardzo aktywny był Branko Vujović, który swoimi potężnymi rzutami trafiał do bramki rywali. Pozytywnie wyglądała też obrona Łomży Vive i Andreas Wolff. W 25. minucie był już remis 12:12. Do końca pierwszej połowy padły już tylko trzy bramki – dwie były autorstwa Barcy – jedna Łomży Vive. Na przerwę Barca schodziła mając o jedno trafienie więcej.

Pierwsze akcje po wznowieniu gry, ale w końcu w 37. minucie Daniel Dujshebaev dał prowadzenie Łomży Vive (17:16). Kolejne akcje to prawdziwa wymiana ciosów, wynik cały czas oscylował wokół remisu, a nikomu nie udawało się odskoczyć na więcej niż dwie bramki. Trener Barcy sporo rotował składem i na środku rozegrania grali – Luka Cindrić, Domen Makuc, Blaż Janc i Melvyn Richardson.

W trudnych momentach Łomża Vive mogła liczyć Uładzislau Kulesza, który do tej pory często zawodził, ale tym razem w finale Ligi Mistrzów stanął na wysokości zadania Kielczanie mieli kilka sytuacji, aby odskoczyć na dwie bramki, ale Barca zawsze doprowadzała do remisu.

W 58. minucie było 27:27, ale później na 28 sekund przed końcem jedną bramką prowadziła Barca. O czas poprosił Talant Dujszebajew, do remisu i dogrywki doprowadził Artsiom Karaliok.

Pierwsza część dogrywki była zacięta, a obie drużyny miały ogromne problemy ze zdobywaniem bramek. Tę część o jedno trafienie wygrała Barca. Po wznowieniu gry do remisu doprowadził Daniel Dujshebaev. Później kielczanie odzyskali piłkę i mieli karnego, którego na bramkę zamienił Moryto i było 31:30. Odpowiedział Aitor Arino. Chwilę później znów był karny dla Łomży Vive i trafił Moryto. Do remisu doprowadził Mem.

Na 38 sekund przed końcem atakowała Łomża Vive, ale zabrakło czasu. O losach zwycięstwa w Lidze Mistrzów decydowały karne.