REKLAMA

 

REKLAMA
2017-03-04 18:50:00
Adam Brzuski

Montpellier jedną nogą w TOP16

Pierwszym mecz o Top 16 Ligi Mistrzów rozegranym między Motorem Zaporoże a Montpellier obfitował w bramki, a lepsi w nim okazali się ostatecznie Francuzi i to oni przystąpią do rewanżu z dwubramkową zaliczką.

Do 20. minuty spotkanie było wyrównane i obie ekipy szły bramka za bramkę, zapominając o defensywie. Od tamtego momentu to Francuzi przejęli kontrolę nad meczem i wypracowali sobie przewagę, która po gwizdku kończącym pierwszą odsłonę wyniosła trzy bramki.

W drugiej połowie spotkania Motor rzucił się do odrabiania strat i udało im się to dość szybko, bo już w 37. minucie na tablicy świetlnej można było ujrzeć ich jednobramkowe prowadzenie. Taki stan rzeczy nie utrzymał się długo, gdyż w ciągu kolejnych akcji Montpellier potrafiło wyjść na trzybramkowe prowadzenie. Ambitna postawa Ukraińców nie pozwalała odbierać im szans na korzystny rezultat, jednak przewaga francuskiego zespołu utrzymywała się na poziomie od jednej do trzech bramek. 

Ostatecznie Montpellier wywozi z Ukrainy dwubramkowe zwycięstwo, którym przybliżyło się do najlepszej szesnastki Ligi Mistrzów.

Motor Zaporoże – Montpellier HB 34:36 (15:18)

 
Zobacz więcej: