2022-03-02 09:49:04

Puchar Polski: Rewelacyjny I-ligowiec zatrzymany. Energa MKS Kalisz w półfinale

Zawodnicy Energi MKS-u awansowali do półfinału Pucharu Polski. Kaliszanie pokonali AZS AWF Biała Podlaska 31:27.

Do tej pory Akademicy zapracowali na miano rewelacji Pucharu Polski, bo w drodze po ćwierćfinał pokonali zespoły z PGNiG Superligi, najpierw Gwardię Opolę, a później rozbili Handball Stal Mielec 33:24.

Po pierwszej połowie tego spotkania zanosiło się na kolejną niespodziankę, bo po pierwszej połowie gospodarze prowadzili 14:11. Jednak od około 40. minuty przewagę mieli już kaliszanie, którzy ostatecznie wygrali różnicą czterech goli.

Energa MKS Kalisz zapewniła sobie tym samym awans do półfinału Pucharu Polski. Tam już są Orlen Wisła Płock, która wyeliminowała Grupę Azoty Unię Tarnów oraz Łomża Vive Kielce (jako mistrz Polski zaczyna od tego etapu rozgrywek). Ostatniego półfinalistę wyłoni mecz Azoty Puławy - Piotrkowianin Piotrków Trybunalski, który zaplanowano na 9 marca.

AZS AWF Biała Podlaska - Energa MKS Kalisz 26:32 (14:11)