2022-01-26 19:38:56

ME 2022: Chorwacja i Holandia walczyły do końca

Do samego końca decydowały się losy meczu Chorwacji i Holandii. Spotkanie to zakończyło się ostatecznie remisem 28:28.

Stawką tego meczu było już tylko czwarte miejsce w grupie, a nie np. wyjście z grupy i gra w półfinale. Lepiej w to spotkanie weszli Chorwaci, którzy po golach Marina Sipicia 2:0. Później jednak mecz zrobił się bardziej wyrównany i dopiero przed przerwą Holandia odskoczyła na dwa gole. Druga połowa była zacięta, choć Hrvatskiej udało się uzyskać trzy bramki przewagi, gdy prowadzili już 26:23 wydawało się, że wygraną mają już w kieszeni.

Jednak nic z tego! Holendrzy rzucili się w pogoń i doprowadzili do remisu. Chorwaci na 15 sekund przed końcem za sprawą Tina Lucina trafili na 28:27! Holendrzy jednak walczyli do samego końca, zdążyli wznowić grę, na bramkę pognał Luc Steins i w pięknym stylu doprowadził do remisu 28:28 – i takim wynikiem zakończył się ten mecz.

Dwie bramki rzucił rozgrywający Orlen Wisły Płock - Tin Lucin.

Holandia - Chorwacja 28:28 (15:13)