2022-01-24 19:37:54
Tomasz Brzozowski

ME 2022: Dania jako pierwsza w półfinale. Reprezentacja Holandii rozbita

Koniec snów Holandii o medalu na ME. Dania się nie zatrzymuje i notuje szóste zwycięstwo z rzędu. Ekipa Mikkela Hansena z pewnym awansem do strefy medalowej.

Spotkanie otworzyli Duńczycy i do końca meczu nie oddali już prowadzenia. Początkowe minuty zapowiadały nam walkę i emocje do ostatniego gwizdka. Holendrzy mimo straty bramkowej do rywali cały czas nie odpuszczali i grali na kontakcie. Przełom w meczu nastąpił w 14. minucie. Dania dzięki dobrym interwencjom swojego bramkarza była w stanie odskoczyć rywalom na blisko 10 trafień. Duża w tym także zasługa Jóhana Hansena, który w pierwszej połowie zdobył 6 bramek. Do przerwy Holandia przegrywa z reprezentacją Danii 12:21.

Niska skuteczność w ataku Holendrów nie pomagała w odrabianiu strat. Nie ma się jednak co dziwić, lider klasyfikacji strzelców na ME – Kay Smits musi spędzić kilka najbliższych dni w izolacji. Decydujące 30 minut przebiegło pod kontrolą aktualnych mistrzów świata. Ani na moment nie dali rywalom złudzeń na zwycięstwo. Niedokładne podania i seria przewinień reprezentacji Holandii przekreśliła ich szanse na wygraną. Po ostatniej syrenie na zegarze widniał wynik 35:23 z korzyścią dla Duńczyków.

Szósty wygrany mecz na tym turnieju Danii dał im pewny awans do fazy medalowej. Tak pokaźne zwycięstwa nad rywalami, po raz kolejny udowadniają nam jak mocnym kandydatem do zwycięstwa ME jest reprezentacja Danii.

Holandia ma 2 punkty na koncie. Porażka z Duńczykami prawdopodobnie niszczy ich marzenie awansu do finałowej czwórki zawodów.

Wyróżnienie dla najlepszego zawodnika spotkania otrzymał Mathias Gidsel. Dziewięć razy wpisywał się na listę strzelców.

Dania – Holandia 35:23 (21:12)