2022-01-20 17:22:06

ME 2022: Dotychczasowa rewelacja turnieju zatrzymana

Pierwszej porażki na Euro doznała reprezentacjo Rosji, która przegrała ze Szwecją 29:23.

Rosjanie po pierwszych meczach mistrzostw uchodzili za małą rewelację turnieju. W końcu nie mogło być inaczej skoro pokonali oni Norwegię. Niestety, Sborna straciła swojego lidera i najskuteczniejszego zawodnika Sergieja Kosorotova. Rozgrywający Orlen Wisły Płock jest zakażony koronawirusem.

Tym razem jednak Rosjanie musieli przełknąć gorycz porażki. Mecz ze Szwecją od początku nie układał się po ich myśli, w 8. minucie przegrywali 2:5. Później Szwedzi kontrolowali boiskowe wydarzenia , ale Rosja jeszcze dwa razy, w 15. i 20. minucie doprowadzali na remisu. Na nic więcej jednak nie było ich stać, a końcówka pierwszej połowy należała już do Szwedów.

Po przerwie Rosjanie byli w stanie zmniejszyć straty tylko do trzech bramek. Końcówka meczu należała już do reprezentacji „Trzech Koron”, która zgarnęła komplet punktów.

Rozgrywający Orlen Wisły Płock – Dmitry Żytnikow rzucił w tym meczu dwie bramki.

Rosja – Szwecja 23:29 (13:16)